Svatební menu na správném místě

Čím déle píšeme svatební tipy, tím více vidíme, že svatba se točí hlavně kolem jídla! Svatební menu je určitě hlavním bodem od písmene M, které vás při plánování svatby čeká. Neméně důležité je i svatební místo, ale co se bude na svatbě jíst, je evidentně klíčové!

Svatební menu

Pohostit vaše hosty dobrým jídlem se tak nějak na svatbě očekává a o svatební hostině jsme toho napsali už hodně. Jak ale k menu přistoupit? Je lepší dělat organizované chody, nebo nechat hosty vybrat ze švédských stolů? To si budete muset rozhodnout sami, nicméně my se rozhodně přikláníme ke švédským stolům. Hosté se mohou volně pohybovat, povídat si a přitom postupně ujídat nálož jídla, která na ně čeká. Nezapomeňte si také „načasovat“ kdy se co bude jíst. Pokud máte již dopolední obřad, je potřeba připravit pro hosty daleko více jídla, než když vaše svatba začíná až v odpoledních hodinách.

Místo na svatbu

Vybrat to správné místo na svatbu je asi prvním bodem, který budete muset vyřešit. Následuje potvrzení termínu, domluva na obecním úřadě ohledně možnosti oddání v daném termínu a tak dále. V posledních letech jsou v módě různé stodoly a statky, kde je příjemné, uzavřené prostředí a atmosféra je vždy velmi uvolněná. Vybírat ale musíte také podle toho, kolik hostů chcete na svatbu pozvat a kde je ubytujete. Výběr svatebního místa je příjemná činnost a také si pamatujte, že levná svatební místa nemusí být vůbec špatná! Stejně tak je důležitá si na daném místě představit všechny svatební dekorace, například světýlka udělají se svatbou divy!

Myrta

Svatební myrta, vývazky, mašlička, jak chcete! Jedná se o společný znak všech svatebčanů, který se připíná na oblek, nebo dámám na šaty a může mít nejrůznější podoby. Podle staročeských tradic se pak svobodným hostů připíná myrta na levou stranu. Ženatým a vdaným pak právě obráceně, na stranu pravou. Může to tak být pro vaše hosty praktický ukazatel. Myrta je zkrátka klasická svatební dekorace, která se navíc hodí ke všemu.

Motto

Motta jsou na svatbách častá a asi nikoho nepřekvapí, že se vztahují nejvíce k životu a k lásce. Můžete si ale připravit i nějaká vtipná motta, či přidat trochu nadsázky, to neuškodí nikdy. Dejte si prosím pozor, pokud budete chtít motta na svatbě mít, aby to nebyla běžná cliché a aby nepůsobily jako klasické motivační citáty. Dejte do toho vždy kousek sebe! Pokud nemáte přímo motto, můžete najít inspiraci ve svatebních citátech.