Svatba a vládní opatření

V loňském roce většina z nás poprvé v životě zažila, jak může vypadat nemožnost cestování, omezení setkávání, ale hlavně hromadné ohrožení zdraví všech na celém světě. Covid překvapil všechny a ve všech odvětvích společnosti, kultury i podnikání. Přímý vliv měl samozřejmě také na pořádání svateb. V jarních měsících zažila prakticky každá svatba opatření, které pár měsíců předtím nebyla představitelná. Jaká vládní nařízení ovlivní pořádání svateb v letošním roce, co říká tabulka PES a s čím můžete počítat?

Jak vládní nařízení ovlivní pořádání svateb?

Konkrétní odpověď Vám bohužel poskytnout neumíme, ale jak jistě dobře víte, vše bude záviset především na hodnotě reprodukčního čísla R a dále na aktuálních opatřeních vlády, které se rozhodne pro dané období nastavit.

S velkou pravděpodobností nás i v letošním roce čekají na svatbách roušky, pravidelná dezinfekce a různá omezení počtu osob, které budou na svatbě přítomny. Hlavní vliv na pořádání společenských akcí, a na to jak bude svatba v roce 2021 vypadat, bude mít zřejmě právě protiepidemický systém ČR, tedy PES.

Může Vaše svatba opatření PSA přežít?

Na konci roku 2020 byla představena tabulka, která přímo definuje, jak jsou v jednotlivých stupních vývoje epidemie ovlivněny konkrétní oblasti. Vždy aktuální schéma nastavení můžete najít na stránkách ministerstva zdravotnictví, ale situaci pro vás budeme samozřejmě sledovat. Aktuální nařízení ovlivňující svatby, ze dne 20.1.2021 můžete najít níže.

svatba opatření PES

Jak jsou na omezení svateb připraveni dodavatelé?

Drtivá většina svatebních dodavatelů zažila napřímo omezení svateb už v minulém roce, tedy 2020 a jsou tak na letošní svatební rok již připraveni. Jak sami dodavatelé, tak i zákazníci už tuší, jak na nastalou situaci reagovat a co je možné v letošním roce očekávat. Faktem zůstává, že v roce 2020 neproběhlo oproti normálu zhruba 10 000 svateb, které se pravděpodobně budou realizovat v letošním roce.

Doufáme, že se situace ohledně Covid 19 bude zlepšovat a omezení veškerého života, včetně svateb, vezme brzy za své. Přejeme Vám hodně štěstí a hlavně zdraví!