Svatba v roce 2021

Rok 2020 nám všem ukázal, že se bohužel může stát něco, co nikdo z nás nečekal a co naprosto ovlivnilo život každého z nás. Když se na jaře vyskytly v rámci České republiky první případy nákazy koronavirem, asi všichni jsme si mysleli, že se bude jednat o krátkodobou epizodu a že se brzy vše vrátí do normálu. Bohužel to tak zatím není, ale pevně věříme, že to tak v příštím roce bude.

Z Covidu jsme se ale poučili a pochopili jsme, že je potřeba k němu přistoupit čelem a připravit podmínky pro nastávající nevěsty a ženichy tak, aby vše mohli plánovat v co největším klidu a s dostatečným předstihem., je ale pravděpodobné, že i v letošním roce vládní opatření svatby ovlivní.

Proto Vám níže chceme představit hlavní body, jak podle nás bude svatba v roce 2021 vypadat.

Doufáme, že příští rok bude klidnější, než ten letošní a že se nám podaří získat další skvělé recenze!

100% vrácení peněz v případě vládních omezení

Od začátku letošní epidemie jsme nastavili jednoduchý přístup a budeme se jím řídit i v roce 2021. Pokud něco nemůžete využít z důvodu vyšší moci, musíte vždy dostat své peníze zpět. Svatba je důležitým životním okamžikem a každý by ji měl mít přesně takovou, jak si ji představuje. V případě, že aktuální vládní nařízení budou konání Vaší svatby omezovat, nemusíte se bát o své peníze. Buď Vám je na požádání vrátíme, nebo pouze přesuneme termín.

30 dnů před svatbou bez udání důvodu

Ne všichni mají to štěstí a povede se jim naplánovat svatba na několik měsíců přesně tak, jak chtějí. Někdy je potřeba zkrátka změnit termín ať už jsou k tomu důvody jakékoli a někdy se i od svatby upustí. Dle našich obchodních podmínek Vám vždy vracíme plnou částku do 30 dnů od termínu Vaší svatby.

Přesuny svateb z roku 2020 na rok 2021

Jarní vlna epidemie nám přinesla zcela novou zkušenost a to sice četné odklady svateb. Vládní omezení zasáhly i naše klienty, zhruba dvě třetiny svou rezervaci zrušili, pravděpodobně posunuli svou svatbu na rok 2021. Zbylá třetina, krom jednoho případu, odsunula termín své svatby přesně o rok. Počet svateb v období mezi dubnem a červnem v roce 2021 čekáme tedy značně posílený.

Co čekat v roce 2021?

Jak tedy plánovat svatbu v roce 2021 a na co se připravit? Variant může být určitě několik, ale pokud odezní situace kolem koronaviru, určitě bude rok 2021 jedním z nejsilnějších svatebních roků vůbec. V běžném roce se v České republice uskuteční přes 50 000 svateb, v prvním pololetí to bývá zhruba 22 000 svateb. V roce 2020 jich však ve stejném období bylo o 9000 méně, pouze přes 13 000, jak uvádí Český statistický úřad.

Sňatky podle regionů soudržnosti, krajů a okresů
Region soudržnosti, kraj, okres Sňatky celkem
Česká republika (leden – červen 2019) 22 433
Česká republika (leden – červen 2020) 13 431
Rozdíl 9 002
Data z Veřejné databáze ČSU k 26.10.2020

Pokud Vás tedy čeká svatba v roce 2021, plánujte vše s předstihem. Svatební fotografové, svatební místa, půjčovny šatů a všichni svatební dodavatelé budou mít své objemy na hranici možností. Jak může vypadat Vaše svatba se podívejte v Galerii.