Svatební plánovač a na co od P nezapomenout

Pokud nejste profesionální organizátor eventů, tak pro vás příprava svatby bude pravděpodobně náročná. Svatební plánování s sebou přináší zcela nové prvky, které budete muset zkoumat a nebudete se stíhat divit, kolik může existovat variant, odstínů, velikostí a tak dále. S tím Vám může pomoct mimo jiné svatební plánovač. Málo toho opravdu není, ale dnes se zaměříme pouze na body, které začínají písmenem P.

Svatební plánovač

Kdo někdy organizoval svatbu, či větší akci, tak mi určitě potvrdí, že hlavní je mít ve věcech pořádek a ideálně nějaké organizační schéma. K tomu vám nejlépe pomůže nějaký svatební plánovač, ať už v elektronické, nebo tištěné verzi, to je na vás. Svatební plánovač vás provede jednotlivými okruhy přípravy a měl by vám pomoct také řešit věci chronologicky správně tak, aby na sebe vše navazovalo a aby ve svatební den bylo všechno přesně tak, jak má. Za nás bychom určitě doporučili papírovou formu, může to pro vás být další hezká vzpomínka na váš první manželský den.

Přání a pozvánky

Přání dostanete, pozvánky rozdáte. Na tomto bodu je dobré, že se jeho první polovinou nemusíte obtěžovat. Se svatebními přáními jsou ale často spojeny i dary novomanželům a zde je dobré ujistit svatební hosty, o jaké dary máte zájem a o jaké případně naopak zájem nemáte. Je to trochu diktát, ale není to oslava vašich pátých narozenin a v dospělosti už člověk může být trochu pragmatický. Co se pozvánek týče, tak zde je mnoho možností. Obecně platí, že pozvánka se posílá hostům zhruba 2-3 měsíce před svatbou a měla by obsahovat všechny důležité informace jako místo a čas svatby a ideálně dress code. V dnešní době sociálních sítí a mobilů budou o vaší svatbě vědět všichni hosté vědět ještě předtím, než pozvánku obdrží, ale je to zkrátka tradice.

Svatební pochod

Pokud má svatba nějakou univerzální píseň, pak je to svatební pochod. Dnes ho uslyšíte už spíše jen na radnicích či menších svatbách a určitě to dává smysl. Pro svůj svatební den si rozhodně vyberte takovou hudbu, která se líbí vám a která vás vystihuje. Nějaká pravidla svatba samozřejmě má, ale neměla by vás svazovat až moc.

Podvazek

I když ho většina hostů nevidí, je tam. Nebo by měl být. Svatební podvazek je neodmyslitelným doplňkem každé nevěsty v tento den. Důvody, proč mít dnes podvazek už dnes pragmatické nejsou. Dříve to byl doplněk, kterým dámám pomáhal držet punčochy, následně se jednalo o zvyk, že nevěsta by měla hostům darovat část svého svatebního oděvu. Řešilo se to tedy chytře a to právě podvazkem.

Snubní prsten

Ze svatby si odnesete mnoho zážitků a krásných vzpomínek, ale také snubní prsten. Pro mnohé muže to bude poprvé, co budou nosit prsten dlouhodobě a může pro ně být obtížné si na to přivyknout. Jediná rada, jak to překonat co nejrychleji, je ho vůbec nesundávat. Přejeme vám, abyste vaše svatební prsteny nesundali až do konce života!