V obleku, na obřad, pod svatební oblouk

Svatební tipy začínající na písmeno O jsou nabité více, než bychom od tohoto písmene čekali. Každá svatba je unikátní, každý pár o má o ní jinou představu, ale na všech z nich se setkáte s většinou těchto slov začínajících na O – svatební oblouk, oznámení, odpočet, obřad a oblek. Nebo snad se všemi?

Odpočet

Vezmeme to tentokrát pěkně popořádku. V hlavách nevěst začíná svatba podstatně dříve, než pro ostatní hosty a účastníky svatby. Ihned po zásnubách a zvolení termínu svatby se nevěstám v hlavě spustí pomyslný odpočet dnů, které do svatby zbývají, a většinou v nich zavládne panika ohledně příprav svatby. Ale všechny to zvládnou! Pokud máte rádi pořádek a chcete vědět, kolik času přesně do svatby zbývá, vyzkoušejte naši partnerskou aplikaci 321 Svatba pro Android i Apple.

Oznámení

Následuje svatební oznámení. Abyste mohli všechny hosty na svatbu dostat, je potřeba je o tom srozumět. V dnešní době už většina hostů ví dlouho dopředu, kdy a kde budete mít svatbu, ale stále platí zvyk o tom, že svatební oznámení se zkrátka musí doručit každému, kdo na svatbě má být. Více o tom se můžete dočíst v samostatném článku.

Oblek

Když přijde den D, ženich musí nahodit oblek. Tedy nemusí, je stále častější, že nastávající manžel absolvuje obřad pouze v košili či vestě, ale s oblekem se určitě na svatbě setkáte i tak. Pokud už ne přímo u ženicha, pak určitě někdo ze svatebních hostů v obleku bude. S postupujícím časem ale bude obleků odložených na židlích určitě přibývat.

Obřad

Proto jste se všichni sešli. Obřad. Pro novomanžele je to nejvíc stresující chvilka celé svatby, kdy nikdo nechce nic pokazit a v hlavách si neustále opakují, že stačí říct pouze „ano“ a tím je pro ně obřad formálně splněn. Pro ostatní hosty to mohou být chvíle jak dojemné, kdy zejména babičky tasí kapesníčky ostošest, pro některé, zejména ty nejmladší, se pak může jednat o zdlouhavý a nudný proces, který je potřeba narušit pláčem či řevem. Pro novomanžele je to vždy hezké, když se řekne dvakrát ano.

Svatební oblouk

A kde se bude takový obřad odehrávat? To je na Vás, ale pokud máte obřad venku, tak byste neměli opomenout svatební oblouk, někdy nazývaný také jako svatební brána, nebo slavobrána. Na internetu najdete nepřeberné množství variant, ale pokud potřebujete skutečnou slavobránu na Váš obřad, navštivte Slavobránov!