Jak vybrat zásnubní prsten? 5 věcí, kterým se nevyhnete!

Zásnuby jsou velkým životním krokem, a pokud se chystáte váš vztah posunout na manželskou úroveň, určitě budete řešit spoustu věcí, jak to udělat správně. I když se jedná o krok, který děláte z lásky, přináší i nové stresy. Jak má prsten vypadat? Nebude malý? Kdy a kde o ruku požádat? No, se vším vám neporadíme, ale pokud nevíte, jak vybrat zásnubní prsten, tak vám poradíme.

Jak vybrat zásnubní prsten? Především kdy?

Ve správný čas, na správném místě. Tak je to v životě běžné u většiny věcí. Žádost o ruku by zkrátka měla přijít ve správný čas a to tehdy, kdy si jste jisti, nebo alespoň velice silně tušíte, že vaše drahá polovička na tuto otázku odpoví s radostí „ano“. Pokud máte tento bod zvládnutý, můžete se pustit do vybírání toho pravého zásnubního prstenu.

Velikost prstenu

Jak odhadnout velikost prstenu? Je to jednodušší, než se může zdát! Vaše drahá polovička už doma určitě nějaký prstýnek má a ten by Vám měl v tomto případě pomoci nejvíce. Buď můžete prstýnek změřit a na stránkách prodejců prstenů si najít přepočet na velikost prstenu, nebo jej vezměte s sebou přímo do zlatnictví. Vše udělají za vás a odpověď bude stoprocentní.

Materiál

Chirurgická ocel? Stříbro? Zlato? Na výběr toho máte opravdu hodně a zde byste se měli řídit především tím, co se vaší nastávající líbí. Pokud vůbec nenosí zlaté věci, tak se žlutému zlatu určitě vyhněte. Také ověřte, že může nosit všechny kovy a není například na některé z nich citlivá. S tím vám pomůže zcela jistě nejlepší kamarádka.

Kámen

Většina zásnubních kamenů je osazena drahými kameny. Diamanty, safíry, akvamaríny a další. Opět se řiďte tím, co máte z domova zjištěné a vyzkoušené. Vybírejte především podle barvy a velikosti, která se vám bude na prstenu líbit. Z toho vám docela snadno vyplyne, jaký kámen bude v zásnubním prstenu osazen. Drahokamy totiž mohou stát i astronomické ceny a právě cenovka vám často výběr usnadní.

Cena

Cena prstenu by měla být v normálním vztahu vedlejší a především adekvátní vaší situaci. Svatba bude nákladnou událostí a určitě jde peníze utratit, či investovat, i lépe, než za zásnubní prsten. A kolik tedy prsteny stojí? Od jednotek tisíc, po miliony. Od částky pěti tisíc korun pak určitě narazíte na pěkné a kvalitní prsteny. Strop prakticky neexistuje. Podle etikety byste ale nikdy neměli kupovat prsten dražší, než je trojnásobek vašeho měsíčního příjmu.

Doufáme, že jsme vám pomohli si ujasnit, jak při výběru snubního prstenu postupovat. A jak začít plánovat svatbu?