6 tipů na dar pro novomanžele

Návštěva svatby je pro většinu hostů radostnou událostí a jsou rádi, že můžou strávit den plný zábavy a přátel při této životní události. Stejně jako před Vánoci či narozeninami, ale může některé hosty napadnout otázka, jakým darem udělat novomanželům radost a ideálně ještě tak, aby si na vás i dlouho po svatbě vzpomněli. Dar pro novomanžele určitě nebude tím hlavním, na co budou následně vzpomínat, ale i tak můžete potěšit a pobavit, nebo také přesně obráceně. Níže jsme pro vás připravili 6 tipů, které vám určitě pomohou.

Kuchyňské roboty, domácí pekárny, přikrývky

Připadají vám tyto dary pro novomanžele jako dost riskantní a možná i nevhodné? Většině novomanželů také. Tyto velice populární dary z dob minulých, kdy se při uzavírání sňatku většinou zakládala společně i rodina a společné bydlení, mohou dnes být spíše přítěží. Pokud máte v plánu novomanželům darovat něco konkrétního, určitě se s nimi nejprve poraďte o tom, jaké mají o dané věci potřeby, případně to radši vyřešte nějakou poukázkou do kasičky pro novomanžele. Pokud se jim totiž váš dar nebude líbit, mohou v budoucnu při návštěvách nastat trapné situace s otázkami, kam se ten skvělý dar od vás poděl.

Obálky = #1 dar pro novomanžele

Nejčastější forma, jak obdarovat novomanžele, má kořeny u babiček a dědečků. Obálka s penězi je i na svatbách evergreenem a je to vcelku pochopitelné. Pokud už svatbu máte za sebou, víte, že to dokáže být nákladná záležitost a proto právě peníze v obálce rozhodně potěší. Pokud ale chcete být originální i v tomto případě, můžete se snadno odlišit tím, že darujete například peníze v cizí měně a přimějte tak novomanžele k cestování, případně lze darovat také různé poukázky z benefitních programů zaměřených na kulturu a podobně. Zajímavou alternativou jsou také Bitcoiny, či jiné virtuální měny, které zároveň i pobaví a pokud se těmto měnám bude dařit, může se váš dar značně rozmnožit.

Malování podle čísel

Obrazy a fotografie má doma prakticky každý, ale ne každý je tak šikovný, aby mohl svým malířským uměním novomanžele opravdu potěšit. Ale co není, to může být. Malování podle čísel je skvělou možností, jak potěšit své známé. Jak to funguje? Vyberete fotografii, ze které chcete obraz vytvořit a následně je vám vytvořena a doručena předloha, kterou stačí pouze vymalovat a to včetně individuálně namíchaných barev. Takové hezčí a lepší omalovánky.

Balení dárku

Na českých svatbách bývá nepsaným pravidlem, že novomanželé si svatební dary rozbalují až následně v soukromí. Je to určitě lepší pro všechny strany, protože si nemusejí dávat pozor na reakce spojené s rozbalováním dárků a stejně tak je to příjemné i pro hosty, protože ne každý může darovat něco fantastického či velkolepého. Náš první typ byl spojen s kuchyňskými spotřebiči, které většinu novomanželů vyděsí. Pokud ale použijete krabici právě z takového výrobku a následně do ní schováte něco „lepšího“, určitě si budou čerství manželé váš dárek dlouho pamatovat

Zážitky

Štěstí si za peníze nekoupíte, ale zážitky můžete a při nich můžete právě štěstí zažít. Pokud plánujete darovat jeden společný zážitek pro oba novomanžele, buďte si jisti, že je to opravdu jejich společný sen. Pokud jim darujete seskok padákem a jeden z nich má panickou hrůzu z letadel, či výšek, asi je tím celkově úplně nepotěšíte. Zážitky nejčastěji darují blízcí přátelé, kteří vás dobře znají, a proto si myslíme, že není problém darovat zážitek pouze pro jednoho z manželského páru, partner to určitě pochopí. Zážitek můžete darovat také jako dárkový poukaz.

Společné dary

Skupinové dary jsou v lecčem podobné zmíněným spotřebičům, či vybavení. Vždy si buďte stoprocentně jistí, že novomanželé skutečně něco takového chtějí a buďto jim takový dar skutečně pomůže, nebo udělá nefalšovanou radost. Nákladnější dary lze tedy vyřešit právě tím, že se jako skupina kamarádů společně domluvíte a finančně náročnější dar novomanželům dopřejete. I tak ale nezapomeňte na nějakou drobnost, kterou novomanželům uděláte radost. Světýlkov doporučuje například ponožky „V páru“, které jsou spojeny silným poutem, stejně jako čerství novomanželé.

Nebo můžete novomanželům pomoct svatbu vyzdobit a objednat pro ně světýlka na svatbu.