Svatební ozdoby do krátkých vlasů: Fascinátor, čelenka i závoj

Být nejkrásnější nevěstou si přeje každá dívka, která hodlá se svým partnerem vstoupit do manželství. A proto věnuje spoustu času potřebným přípravám a shánění těch správných doplňků. I nevěsta s krátkými vlasy může vypadat romanticky, když zvolí vhodné svatební ozdoby do krátkých vlasů, které dají vyniknout její osobnosti. Jaké možnosti se nabízejí?

Vybíráme ozdoby pro krátké účesy 

Mezi svatební ozdoby do krátkých vlasů patří zejména štrasové spony, čelenky, peříčka, perličky, kytičky. Neměly by být však příliš masivní, protože je velmi pravděpodobné, že by se ve vlasech neudržely.  Nevěsta by měla vsadit na jemné a něžné vzory. Romanticky a svatebně vypadají saténové nebo šifónové růžičky, jež je možné barevně ladit do odstínu svatebních doplňků, pro který se nevěsta rozhodla. Není-li si jista vhodnou barvou, vždy si může na sebe vzít bílou, kterou nic nepokazí. Krásné jsou i perličky, co také dodají punc něžnosti. Možností, kterou lze teoreticky také zvolit, jsou francouzské spony.

Korunka neboli tiára či diadém je ozdobou, kterou nosí zejména princezny. Ty pravé však mívají tento klenot ze zlata a s drahokamy. Nikdo z vás tak nebude moci spustit oči, ani svatební fotograf ne. Ovšem i nevěsta si na princeznu ve svůj svatební den může zahrát a splnit si svůj dívčí sen. Pro ni bude vhodná klidně i tiára z bižuterie. Určitě bude slušet nevěstě s nadýchaným krátkým účesem.

Závoj jako klasická ozdoba do vlasů

Víte, že do krátkých vlasů je možné umístit i lehoučký závoj? Je to tradiční atribut nevěsty – a některé si svoji svatbu bez něho neumějí představit. V tomto případě je opravdu velmi dobře zvážit výběr materiálu i střihu a délky závoje. Vhodnější bude krátký, z lehkého tylu, který nezatíží účes.

Pokud budete závoj objednávat na internetu, rozhodně si dobře promyslete, jakou barvu vyberete. Vsaďte na svatební tipy, vždyť jen bílé je hned několik odstínů – jako třeba teplá a studená bílá. Je totiž vhodné, aby závoj ladil se svatebními šaty a nebyl s nimi v kontrastu. Platí také, že čím zdobenější jsou svatební šaty, tím jednodušší by měl být závoj.

V hlavní roli fascinátor

Móda fascinátoru přišla z Velké Británie, kde se jím zdobí ženy při nejrůznějších slavnostních příležitostech. Je také vhodnou svatební ozdobou pro krátké vlasy. Může být zdobený peříčky, korálky, různými květy i štrasovými kamínky nebo stuhami. A fascinátor nemusí být jen součástí svatebního oblečení nevěsty, hodí se také pro družičky a hosty.

Ať si nevěsta s krátkými vlasy vybere jakoukoliv ozdobu, měla by mít na paměti základní pravidlo, že se v ní hlavně musí cítit dobře.