Francouzské spony do vlasů. Existuje lepší ozdoba?

Nevěstin účes. To je samozřejmě velké téma každé svatby. Asi většina nevěst svěřuje úpravu svých vlasů odborníkům, ale nedává jim úplně „volnou ruku“. Obvykle máme svou – ať už přesnou, nebo trochu mlhavější – představu, jak si přejeme ve svůj Velký Den vypadat. Ať už tedy budete kadeřnici sdělovat svou představu nebo jste se rozhodla upravit si vlasy na svatbu sama, francouzské spony do vlasů mohou být skvělým pomocníkem.

Francouzské spony do vlasů – krásné a praktické.

Francouzské spony nezískaly své jméno náhodou. Tyto spony, kterým se také někdy říká „automatické“, se totiž zrodily, hádáte správně, ve Francii. Jsou unikátní svým speciálním systémem sepnutí vlasů, který umožňuje spolehlivé upevnění velkého objemu vlasů a současně drží i na těch nejjemnějších kadeřích a na tenkých pramenech. A to navíc šetrně. A nevěstin účet musí nejen spolehlivě držet, ale také být pohodlný. A poničit si vlasy také není úplně cílem svatebního dne.

Francouzské spony seženete jak v kadeřnických či svatebních obchodech, tak třeba i v drogeriích. Obrovský výběr pak je samozřejmě na internetu. V případě nákupu online samozřejmě hleďte na včasnost objednání i s ohledem na to, abyste měly čas sehnat sponu jinou, pokud byste při doručení zjistily, že nejste úplně spokojené.

Při výběru hleďte nejen na design, ale také na kvalitu. Má spona vymezovací část, která umožňuje lepší sepnutí různě silných pramenů? Funguje mechanismus hladce? Drží všechny části pevně? Jasně, málokdo je odborník na spony do vlasů, ale opravdu nekvalitní výrobek pozná většina z nás a mnoho nám může napovědět také cena. Jistě tušíte, že spona za pár korun nebude pravděpodobně patřit k těm nejkvalitnějším.

Jak vybrat design spony?

Nabídka je opravdu široká. Dekorativní části spony jsou k dostání v rozmanitých materiálech, tvarech a barvách. Vybírat budete samozřejmě podle ostatních dekorativních prvků ke svatebním šatům a barvy vlasů. Ladit můžete třeba i podle ženichovy kravaty, svatebních bot nebo s myrtovými vývazky, případně i v souladu s celkovým stylem svatební výzdoby. Zohledněte také své líčení, jak bude výrazné, v jakém barevném tónu. Chcete, aby spona zdobila, ale zase by neměla zastínit vaši krásnou tvář.

Můžete zvolit sponu zdobenou broušenými kamínky, perlami či štrasovými květy. Nebo sáhněte po sponě s textilní dekorací, třeba bílou krajkou, nebo naopak látkou v barvě ladící s vašimi náušnicemi a svatební kyticí. K dostání jsou i další materiály, často s různými potisky. Můžete také kombinovat několik spon v různých velikostech. Samozřejmě s citem a vkusem. Určitě nechcete, aby váš účes působil „přeplácaně“. 


Pár praktických rad

Pokud váháte mezi různými sponami, kupte je všechny. Budete tak mít možnost se rozhodnout podle toho, jak bude spona v účesu vypadat skutečně „v reálu“. Nebo třeba změnit rozhodnutí na poslední chvíli. Máte-li svého favorita naprosto jasného, není na škodu pro jistotu koupit dvě stejné spony. Kdybyste náhodou objevily nějaký technický problém, třeba že by spona dobře nedržela, nenaruší to vaše svatební přípravy.

Celý svatební účes si ostatně je velmi radno vyzkoušet alespoň jednou „nanečisto“. Dobrá kadeřnice bude chtít zkoušku a pravidlo „nácviku“ platí o to více, pokud se budete česat sama nebo s pomocí svědkyně či jiné šikovné svatebčanky. Zoufat si nad účesem hodinu před Velkým Okamžikem skutečně není nejlepší začátek vašeho svatebního dne.

A pokud se při výběru neshodnete s kadeřnicí nebo kamarádkou, rady si vyslechněte, ale rozhodně je nepřijímejte za cenu toho, že nebudete s výběrem spokojená. Je to Váš den!