Svatební harmonogram Přítel, nebo nepřítel?

Co je na svatbě to hlavní? Určitě to, aby se manželé úspěšně vzali a následně si užili krásný den se svými přáteli. A co potom? Prakticky všechna slova, začínající na písmeno H. Mezi ně určitě hostina, svatební harmonogram, ale i hudba a především hosté.

Hostina

Svatební hostina už byla v našich článcích zmíněna mnohokrát. Proto jí dnes budeme věnovat menší prostor, i když důležitost jí přikládáme stále stejnou a to značnou. Jako hlavní body pro výběr jídla na svatební hostinu tedy zmíníme jen dva z nich. Vytvořte rozmanitost a nenechte hosty nudit, s tím vám mohou pomoct hry na svatební hostinu. Nezavděčíte se všem. Je určitě vhodné, aby na vaší hostině bylo k dispozici na výběr pokrmů, aby si mohli vybrat jak děti, tak prarodiče. Stejně tak ale buďte v klidu, nikdy se nemůžete zavděčit všem!

Hry

Svatební hry mohou částečně určovat náladu na svatbě a také průběh zábavy. Hry můžete připravit pro své hosty vy, novomanželé, nebo je mohou naopak nachystat hosté pro vás. Většinou to provede svědek, nebo družičky. Určitě si ale dejte pozor na to, co bude na svatbě řečeno a jaké vzpomínky jsou ještě ke zveřejnění, a které už jsou přes čáru. V tom mějte jasno. Her na svatbu je nespočet a je možné je různě upravovat a vylepšovat. Dejte si pozor, ať vyberete ty správné hry na svatbu.

Svatební harmonogram

Harmonogram. Velice diskutovaný bod. Je nutný? A co vše plánovat na minuty? To je otázka, na kterou si musí dát odpověď každý sám. Termín obřadu bývá zpravidla daný velmi přesně a není možné s ním flexibilně manipulovat, ten by měl být jasný na každé svatbě. Jestli ale chcete i následně své hosty organizovat programem, to necháme na vás. Někdy je nejlepší nechat zábavu prostě a jednoduše plynout. Pokud se pro přísnější řád na svatbě rozhodnete, věřte, že nikdy nepůjde vše podle plánu. Zdržení se očekávat zkrátka musí.

Hudba

Hudba na svatbu s sebou přináší zcela samostatnou a širokou kapitolu k vyřešení. Co bude hrát na nástup ženicha, co bude hrát na nástup nevěsty? Máme vybrat raději, DJe, nebo kapelu? Nebo si snad máme vytvořit vlastní playlist a sehnat si pouze ozvučení? Zde bude záležet především na rozpočtu Vaší svatby. Každý aspekt má svoje pro a proti. DJ vydrží hrát při nejvyšší kvalitě určitě nejdelší dobu, protože pokud zvolíte vlastní playlist, dříve nebo později jej budou chtít hosté okupovat a upravovat. Kapela zase přináší živější zážitek, ale pauzy jsou u nich nutné a doba hraní je také omezená.

K dobré hudbě patří vždy i světelná dekorace. Pokud kapela nebude mít vlastní, můžete použít i naše svatební světýlka a třeba je doplnit i o RGB reflektory z naší nabídky.

Hosté

No a svatební hosté? Vybírejte dobře. Nezvěte z povinnosti a myslete i na to, jaká vztahová pozadí mají vaši hosté mezi sebou 🙂