Hry na svatební hostinu

Ženich, nevěsta, svědci, dobré jídlo a pití. Je to sice klasický scénář většiny svateb, ale každý chce mít přesně takový průběh. Pohodu, zábavu a radost. Je obecně známo, že při jídle a pití se lidé více uvolní a je snazší je dotlačit k tomu, aby pobavili sami sebe, ale kolikrát ještě víc i ostatní. Hry na svatební hostinu jsou specifické v tom, že je nemusí hrát všichni hosté, ale všichni by na ně měli vidět. Kdo se pobaví víc, je věčná otázka, odpověď na ni najdete nejspíš sami až po svatbě.

Tanec s balonky

Jedna z nejznámějších her, při které je dobré dát k sobě buď stálé páry, nebo ty, o kterých víte, že se chtějí seznámit. Pro tuto hru budete potřebovat vždy minimálně čtyři soutěžící, aby mohly páry soutěžit proti sobě. A jak je možné v této hře vyhrát? Každý pár dostane nafouknutý balonek a musí ho prasknout pouze za použití svých těl a to bez rukou a nohou. Zkrátka musí balonek prasknout jeden o druhého. Jakou taktiku k tomu použijí, jak se k sobě postaví, to uvidíte sami. Ano, tato hra může mít jistý podtext, pokud tedy máte na svatbě konzervativnější hosty, je možná lepší nápad se této hře vyhnout.

Židle

Tuto hru je opravdu možné považovat za klasiku. Jednoduchá na organizaci, ale zábava je při ní zaručena na 100%. Nepotřebujete k ní nic jiného, než židle a ideálně kapelu, nebo DJ. Vždy je potřeba, aby soutěžících bylo o jednoho více, než je židlí, na které se pokouší sednout, když přestane hrát hudba. Postupem času začíná přituhovat, židlí je stále méně a většinou zůstanou ti nejrychlejší a nejdravější soutěžící. Kdo sedí jako poslední, ten vyhrál. Velice jednoduché, ale pobaví se zaručeně všichni hosté, i novomanželé.

Poznávání nevěsty

Pozná ženich, která z žen kytici házela a které ji naopak chytaly? S použitím zraku by to neměl být nejmenší problém, ale co se zavázanýma očima a jen za pomoci hmatu? K této hře budete potřebovat hlavně dámské osazenstvo, spolehnout se dá tedy na družičky a další kamarádky nevěsty. A jakou část těla poznávat? Ideálně takovou, která je stejně přístupná na všech soutěžících. Takže ruce, nebo lýtka. Určitě ne dlaně, nevěsta má snubní prsten opravdu čerstvě. Pokud má totiž nevěsta ze všech nejvíce bohaté šaty, měl by to ženich značně ulehčené. Tato varianta hry je určitě častější, než obráceně. Pokud ale chcete, určitě může poznávat i nevěsta ženicha.

hry na svatební hostinu - poznávání nevěsty

Kolo štěstí

Kolo štěstí si můžete pamatovat z televize, od nejmenovaného hobby prodejce, nebo třeba z tábora. Hra je to velice jednoduchá a je poměrně spravedlivá v tom, že je víceméně náhodná. Oproti soutěžím, se na svatbě často losují „méně lákavé“ ceny, které slouží především pro pobavení hostů, nebo potěšení novomanželů. Můžete si tak vylosovat ceny jako „nosit celý večer nevěstě pití“, nebo třeba „předvést indiánský námluvní tanec“. Fantazii se meze nekladou.

Křížovka

Jak ještě lépe propojit svatební hosty s novomanželi? Třeba za použití svatební křížovky. Vytvoření křížovky samozřejmě můžete delegovat například na své svědky, či sourozence a můžete tak být překvapeni i vy samotní. Křížovka by každopádně měla být především o vás, případně o celém svatebním dni a i tato hra se dá bez problému absolvovat při konzumaci jídla a pití.

Nezapomínejte na děti

Budete mít na svatbě také malé děti? Nezapomínejte ani na jejich zábavu. Pro ty nejmenší je ideální pořídit nebo půjčit dětskou ohrádku, aby si o rodiče mohli na chvíli odpočinout a pobavit se s ženichem a nevěstou. Velmi oblíbené jsou také houpací hračky, nebo různé tabule s křídou, které děti zabaví na dlouhou dobu. Starší děti se jistě zabaví tancem nebo dobrou deskovou hrou.

Hry na svatební hostinu jsou zkrátka ideálním spouštěčem té pravé svatební párty. Vyberte si ale takové, které k vám sedí, které se budou líbit vašim hostům a při které zapojíte právě ty, kteří vůbec něco hrát chtějí.