Svatební oznámení po svatbě

V naprosté většině svateb je to přesně obráceně. Nejprve přichází poštou, elektronicky, nebo jakkoli jinak oznámení o tom, že se budete brát. Kdy, kde a samozřejmě kdo. Je to ale jediná varianta? Co když to máte v hlavě vymyšlené jinak a „standardní“ postup se vám vůbec nehodí? Tak to prostě jinak udělejte! Ani tak sice nebudete první, kdo rozešle svatební oznámení po svatbě, ale to vám může být jedno.

Kdy se svatební oznámení po svatbě vyloženě hodí?

Někdy to zkrátka jinak nejde. Pokud dostanete například super nápad během dovolené v neslavnějším městě casin na světě, v Las Vegas a prostě se to stane. Dřív, než se stačíte rozmyslet, najednou budete manželé. Jako Rachel a Ross. V takovém případě zkrátka jindy oznámení odeslat ani nestihnete, je proto potřeba to udělat až následně.

Ale vážněji. Svatební oznámení po svatbě se hodí přesně v těch případech, kdy chcete mít obřad pouze sami dva, v klidu a nejčastěji někde daleko. Zkrátka bez hostů. Kolikrát ani vaši přátelé nemají tušení, že nejedete jen na obvyklou dovolenou, ale vrátíte se jako manželé. To překvapí asi každého. Jestli oznámení pojmete jako pouhý sdělovací prostředek nového stavu, nebo to bude pozvánka i na jakousi svatební afterparty, to necháme na vás. Uvidíte ale, že někteří se budou alespoň oslav dožadovat! Čemu se ovšem nevyhnete ani vy, je změna dokladů po svatbě.

Kdo ho má dostat?

Zde může být dilema podstatně jednodušší než v případě, kdy se oznámení odesílá před svatbou. Nemusíte zkrátka tolik spekulovat, komu ho poslat chcete a komu ho poslat nechcete. Oznámení po svatbě by, podle nás, měli dostat ti nejbližší. Určitě rodiče, babičky a dědečci, nejlepší kamarádi. Zbytek je na zcela na vás. Pokud nejste výjimkou dnešní doby, a máte sociální sítě, stejně se to rozkřikne velice rychle.

Jak má oznámení po svatbě vypadat?

V čem se nejčastěji liší? No, především v použití fotografií a v minulém čase. Svatební oznámení až po svatbě má tu výhodu, že už jste se vzali, vše je v klidu, víte, jak to dopadlo a nejspíš na to máte i nějaké fotografické vzpomínky. To je jednoduché poskládat ne? Zkrátka a dobře to jen oznámíte, vyberete tu nejlepší svatební fotku, můžete připsat pár řádek o tom, jak se vám to líbilo, co jste zažili a podobně. Poté jen vytisknout, dát do obálky a odeslat.

Proč ho vůbec posílat?

Má tohle všechno vůbec smysl? Pro někoho ano, pro jiného vůbec. Někoho to potěší na kratší okamžik a někoho bude těšit dlouho. Je to podobné, jako když dostanete pohled z dovolené. Vždycky to potěší, především v dnešní elektronické době a rodiče a prarodiče dvojnásob.

Zde se také trochu vžijte do jejich kůže. Určitě vám připomenou, že za jejich mladých let „se to takhle nedělalo“ a svatba byla přesně taková, jaká má být. Podle nich. A vzhledem k tomu, že rodiče mají vždycky pravdu, tak jim to zkrátka nevymluvíte. Udělejte jim tedy aspoň tu radost, že pro ně vaše svatební oznámení po svatbě stejně připravíte. Budou z něj mít radost.

Kdy ho posílat?

Ideálně hned, jak se ze svatby vrátíte, nebo hned, jak to bude možné. Klidně to jde udělat i online, doručeno bude offline. Není nic staršího než včerejší zprávy a určitě vám přijde vhod, předat tu informaci všem naráz. Ušetříte si ten nekonečný koloběh vysvětlování k tomu, proč jste to udělali tak a tak, a třeba to vysvětlíte všem najednou.

2 odpovědi na “Svatební oznámení po svatbě”

Komentáře jsou uzavřeny.