Hudba k oltáři: 7 nápadů pro nebojácné

Příchod ženicha, svědků, družiček a v neposlední řadě, nevěsty. Začátek obřadu je prakticky vždy stejný. Emoce začínají cloumat rodiči a svatebčany, ženich s nevěstou jsou často na omdlení a svědci možná přemýšlejí nad svým pozdějším proslovem. Ke každému takovému obřadu a nástupu na něj je potřeba vybrat i takovou hudbu, která bude charakterizovat její hlavní aktéry. Co když jste ale recesisté? Troufli byste si na něco odvážného, někdy až kontroverzního? I taková může hudba k oltáři být.

Starwars imperial March

Ať máte Hvězdné války rádi, nebo ne, tuto melodii znáte určitě. Hudba, která je neodmyslitelně spojena se záporákem, Darthem Vaderem, má přesné tempo pochodu, který je ale spíše vojenského, než svatebního charakteru, ale bez debat zaujme. Postaral se o ni John Williams, získal za ni Oscara a jeho melodie můžete znát i z filmů jako Čelisti, E.T., nebo Chyť mě, když to dokážeš. Hudba na obřad z jiné galaxie je jasná volba pro fanoušky Star Wars!

YouTube video

S tím bláznem si nic nezačínej

Už podle názvu se jedná ideálně o píseň pro nevěstu, případně na příchod družička a může fungovat jako vtipný vzkaz slečně, která přijde po nich. Za touto písní stojí Marie Rottrová a vydána byla v roce 1987, která je ovšem převzata z anglického originálu. Na druhou stranu, není už u oltáře pozdě přijít s touto písní?

YouTube video

Eye of the Tiger

Ještě o 5 let starší je píseň Eye of the Tiger, která je ústředním motivem filmu Rocky. Pokud se cítíte jako Balboa a rozhodli jste se až do konce neúnavně vybíhat každé schody, které potkáte, určitě zvolte tento hit.

YouTube video

Boky jako skříň

Ewa Farna má drtivou většinu písní svých vlastních, remake anglického originálu All About the Bass od Meghan Trainor mezi ně ale nepatří. Ewa je svá a z toho, že má sama boky jako skříň si hlavu nedělá. Pokud jste nevěsta plnějších tvarů a umíte si užívat života, tak tato píseň zaručeně potěší. Stejně tak se jí nemusí bát ani ženich!

YouTube video

Malotraktor

Cestou, necestou. Polem, nepolem. Jedu za Tebou velkým malotraktorem. Kabrioletem! MIG21 se svojí písní o lásce z venkovského prostředí vryl do hlav prakticky celého národa a tuto píseň bude znát téměř každý. Pokud navíc máte k venkovu blízko, nebo dokonce přijedete malotraktorem, tak není o čem!

YouTube video

Už nejsem volná

Petra Janů zpívá o tom, že není volná a Ty nejsi sám. Jestli tato hudba k oltáři bude hrát před samotným obřadem, tak technicky vzato vlastně nebude mít pravdu, ale může předznamenat to, co bude za pár minut pravdou.

YouTube video

Highway to Hell

Highway to Hell, dálnice do pekla. Pokoušet takovým hitem někoho, s kým vstupujete do svazku manželského, chce buď notnou dávku odvahy, nebo zkrátka vědět, že jste oba fanoušky AC/DC.

YouTube video

Toto vše byly pravděpodobně svatební písně, které asi na většině svateb hrát nebudou. Pokud jste konzervativnější máme pro Vás připraveno pár tipů na písně, které jsou přece jenom klasičtějšího charakteru

Klasický svatební pochod

Každý z Vás tu melodii určitě zná. Hrála ve spoustě filmů, možná jste ji dokonce i na nějaké svatbě slyšeli. Pokud připravujete opravdu tradiční svatbu, mohla by to být ta správná volba pro vás, ať už ji budou hrát muzikanti naživo, či pouze reprodukovaně. Řeč je o svatebním pochodu, který složil Felix Mendelssohn-Bartholdy. Určitě ho znáte. Bude i na Vaší svatbě?

YouTube video

Tak co? Vybrali jste si? Pokud už máte jasno, podívejte se, jak Vaši svatbu ozdobit nebo jaké si zahrát svatební hry!