Svatební hry – 3+1 tip jak pobavit a neztrapnit

Už máte po obřadu, možná už jste i ochutnali svatební dort, hosté už vypili nějakou tu skleničku a pomalu ale jistě přichází čas na svatební hry. Jaké vybrat? Kolik jich mít připraveno? Které jsou ty nejlepší? To je vždy otázka individuálního vkusu. Některé hry na svatbu mohou připomínat zábavné pořady z osmdesátých let, některé jsou ale stálicemi!

Svatební kvíz

Asi nejoblíbenější svatební hra ze všech. Princip určitě všichni znáte a pravděpodobně jste jej i na nějaké svatbě už zažili. Pokud jste ale vy novomanželi, tak hru, kde sedíte k sobě zády a na otázky odpovídáte zvedáním buď vaší boty, nebo vašeho protějšku, určitě si tuto hru užijete. Doporučujeme se ale vyvarovat otázkám, které mohou být nepříjemné nejen vám, ale případně i někomu z vašich svatebních hostů, volte tak proto obezřetně, koho sestavením otázek k této hře pověříte, nebo prostě doufejte, že se toho nechopí někdo škodolibý.

Rok s novomanželi

Tato hra je pro novomanžele extra příjemná a pro svatební hosty může být lehce nebezpečná. Její provedení se dá realizovat více způsoby, ve výsledku jde ale o to, kdo ze svatebních hostů v následujícím roce bude muset pro novomanžele něco udělat. Výherci v této soutěži tak můžou mít třeba za úkol vám každý měsíc poslat jeden pohled, umýt vám auto, nebo vám třeba uvařit dobrou večeři. Zde si také ověříte, jestli máte mezi svatebčany jen ty hosty, které jste opravdu chtěli, nebo jestli jste někoho pozvali jen ze slušnosti. Pokud ano, budete doufat, že tito lidé nevyhrají 🙂

Svatební tombola, svatební dražba

Tomboly a dražby jsou další stálicí na poli svatebních her, a pokud dávají dražené či losované věci smysl, může to být opravdu skvělé. Jaké ceny ale do takové soutěže vybrat? Určitě by to mělo být něco osobního, co se pojí buď k vašemu vztahu, nebo například k dětství jednoho z vás. Vydražit tričko, které měla nevěsta na prvním rande?Oblíbená Lego stavebnice čerstvého ženáče? Takové předměty mohou být opravdovou výzvou a zároveň to nese i prostor k vyprávění historek, vzpomínek a příběhů. Můžete také zvolit i vtipné věci. Například Šumava na víkend pro dva ukrývá pecen chleba. Zvažte ale, které fóry jsou ještě dobré a které už otřepané.

Samostatnou kapitolou jsou poté zahradní hry. Tyto hry jsou daleko méně organizované, vašim hostům ale přinášejí podstatně volnější možnost zábavy a také konverzace. Nejčastěji mezi ně patří hlavně „postávací“ hry. U těch v pohodě zvládnete hrát jednou rukou, zatímco ve druhé můžete mít svůj oblíbený drink, či pánové doutník. Proto hry jakou pétanque, kroket či šipky jsou skvělou volbou. Stejně tak, se ale můžete bavit i u jídla!

Svatební hry jsou i zahradní hry

Tak co vybrali jste si, nebo potřebujete další inspiraci na svatební hry?