Bryndák pro nevěstu a ženicha jako svatební dar

Svatba patří v životě dvou lidí, kteří se mají rádi a chtějí spolu jít životem bok po boku, k nezapomenutelným okamžikům. A její součástí jsou také svatební tradice a zvyky, jež zpříjemní veselí na hostině. Jedním z nich je společné krmení nevěsty a ženicha, jímž se hodování začíná, k čemuž je zapotřebí bryndák pro nevěstu a ženicha.

Veselá svatební tradice

Příprava svatby a hostiny bývá náročná. Je třeba vybrat vhodné místo, zvolit si barvu, do které budou laděné všechny doplňky, a také vymyslet menu. Ať se rozhodnete pro sváteční svíčkovou omáčku s knedlíkem nebo tradiční řízek a bramborový salát, nikdy by neměl chybět masový vývar s játrovými knedlíčky. Během jeho konzumace se budou novomanželé vzájemně krmit a ukazovat světu, jak jsou šikovní ve vzájemné spolupráci a ochotni se postarat o toho druhého.

Jedná se o hezkou tradici, která dokáže také hodně pobavit pozvané hosty, co jsou krmení snoubenců přítomní. Přiznejme si totiž, že nemají-li ještě malé děti, tak s krmením druhé osoby příliš zkušeností většinou nemají, tudíž podle toho může vypadat i jejich pojídání polévky. Ta často skončí všude jinde než v ústech partnera. Aby si nezašpinili své sváteční oblečení od spadlých nudlí a vylitého vývaru, existuje bryndák pro nevěstu a ženicha.

Praktický svatební doplněk

Je to milá svatební dekorace, která se může stát i hezkou vzpomínkou na společný den, kdy si snoubenci řekli ano. Svatební bryndák je také skvělý tip na svatební dar, bývá vyrobený z poměrně velkého kusu látky a jako takový si přímo říká o to, aby jeho povrch byl vyzdobený – třeba veselou výšivkou se svatebním motivem, různými vtipnými nápisy včetně datumu svatby.

Pokud budete mít na svatbě i své děti, pořiďte jim na tuto událost speciální bryndák!

Bryndák pro nevěstu a ženicha lze buď vlastnoručně vyrobit, nebo zakoupit již hotový. Při jeho výrobě vlastními silami se meze fantazii nekladou. Lze na něho použít nejen bavlněnou látku, ale také brokát, který působí svátečněji díky lesklé úpravě, nebo praktický polyester. Obrázky můžete buď nakreslit fixy na textil, nebo nažehlit. Kdo má možnost, určitě využije i strojní vyšívání. Zajímavě bude vypadat lemování něžnou krajkou. I když je svatební barvou bílá, klidně laďte bryndák do odstínu, který si pro svoji svatbu vybrala nevěsta.

Bryndák můžete i koupit hotový

Do vlastní tvorby této dekorace na svatbu, stejně jako u vývazků, se pustí obvykle jen ten, pro koho není ruční práce zcela neznámou činnost. Pro ostatní jsou pak bryndáky k dispozici v obchodní síti. Bryndák pro nevěstu a ženicha totiž nabízejí specializované internetové a kamenné obchody. Některé vám vytvoří výšivku dle vašeho přání. Jiné sází na různorodost tvarů bryndáků. V nabídce najdete tento svatební doplněk ve tvaru srdce, oválu i obdélníku. Vždy by měl být ale dostatečně velký, aby opravdu dobře uchránil oblečení snoubenců, jimž se při představě prvního společného jídla na svatební hostinu až ruce roztřesou samou nervozitou. Budou totiž na ně upřeny zraky všech ostatních hostů.

Hledáte zajímavý námět na svatební dar? Bryndák může být tím pravým dárkem, který udělá radost.

[sc name="recenze"]