Akční rozlučka se svobodou

K předsvatebním rituálům samozřejmě patří rozloučení se svobodou. Dávno již neplatí, že se to týká jen ženichů, a také podoby rozlučky jsou stále rozmanitější. Pokud plánujete loučení se svobodou pro kamaráda či kamarádku, kteří mají rádi akci, překvapení a originální nápady, tušíte asi, že je neuspokojí striptýz a hektolitry alkoholu. Přinášíme vám pro takové případy pár tipů, jak může vypadat skutečně akční rozlučka se svobodou.

Úniková hra

Různé skupinové únikové hry jsou nyní velmi populární. Najdete jich na internetu mnoho, různě tematicky zaměřených. No a nebo můžete naplánovat vlastní „bojovku“, s humornými úkoly zaměřenými na vstup do manželství. Nevěsta si může třeba natrénovat „domluvu“ válečkem na figuríně, ženich mýt nádobí na čas a podobně. Fantazii se meze nekladou.

Lasergame nebo paintball

S humorným úvodem, že manželství je boj, můžete vzít ženicha či nevěstu na „trénink“. Návštěvu lasergame nebo paintballu lze ozvláštnit třeba kostýmy, jeden z týmu protivníka může ztělesňovat tchyni, nevěsta se může účastnit ve svatebních šatech (samozřejmě ne těch skutečných pro Velký Den, ale nějakých, které se mohou zašpinit i jinak poničit). Buďte kreativní a zábava je zaručena.

Adrenalinové zážitky

Pro skutečné milovníky adrenalinu můžete do jejich rozlučky se svobodou začlenit třeba bungee jumping, tandemový seskok padákem nebo jiný adrenalinový zážitek pro odvážné. Trochu méně dramatickou variantou je pak třeba let balonem, kterého se může s ženichem či nevěstou zúčastnit větší počet lidí. Jen pozor na to, že plánování letu je komplikované a často dochází k odkladům kvůli počasí. Obecně, co se týče adrenalinových zážitků, zkuste si vzpomenout, co třeba někdy ženich či nevěsta zmínili, že by rádi vyzkoušeli. Zároveň dejte ale pozor, abyste někoho nezranili těsně před svatbou.

Akční rozlučka se svobodou na lodi

Pokud se svatba bude konat v příhodném ročním období, můžete naplánovat partyboat. A než se začne popíjet zařadit do programu různé vodní sporty. Vyzkoušejte třeba aktuálně oblíbený paddleboard, flyboarding nebo jetsurf. I zde můžete sporty okořenit svatební tematikou. Jestlipak se třeba ženich udrží na paddleboardu s chomoutem na krku nebo se nevěsta zvládne trefit do gumového člunu kyticí při flyboardingu?

Kempování v přírodě

Pro milovníky přírody můžete naplánovat víkend někde v krásné přírodě. Se spaním ve stanu, táborákem, dobrodružnou výpravou na vrchol nějaké hory nebo zlezením blízké skály. Myslete při tom ale také na bezpečnost, což ostatně platí u všech akčních plánů na loučení se svobodou. Zážitky mají být silné, ale ženich nebo nevěsta vám asi nepoděkují, pokud pak stanou u oltáře se sádrou.

Program rozlučky se svobodou samozřejmě plánujte podle zájmů ženicha či nevěsty a jeho či její povahy, ne každá rozlučka se svobodou musí být akční. Trochu je „vyvést z míry“ můžete, překvapení se koneckonců očekává. Ze své rozlučky se svobodou by každý měl mít silné zážitky a originální vzpomínky, ne ovšem trauma. Pokud budete volit akční rozlučku, často se kombinuje odpolední program s večerním posezením s předáním dárků… no a nějakým tím alkoholem.