Zmrzlina na svatbu

Nejatraktivnější měsíce pro pořádání svatby jsou měsíce letní. Tři čtvrtě všech svateb se odehraje mezi červnem a zářím a pro výběr právě tohoto termínu je hlavní motivace jen jedna. Počasí. Každý chce mít na svatbě krásně a příjemně teplo. Pokud zvažujete i vy tento termín, možná budete přemýšlet, jak hosty během svatby zchladit. Zmrzlina na svatbu může patřit, udělá radost dětem, ale i dospělým. Je to ale tak jednoduché?

Pokud se tedy rozhodnete, že na své svatbě chcete mít k dispozici pro hosty zmrzlinu, narazíte určitě na pár otázek, které bude potřeba zodpovědět. Které to jsou?

Jaké druhy vybrat?

Začneme tím jednodušším. Jaké druhy zmrzliny vlastně vybrat? Pokud se rozhodnete, že tou správnou volbou je kopečková zmrzlina, pak budete určitě volit klasiku – čokoládu, vanilku, jahodu a podobně. S tím určitě vedle nešlápnete. V případě točené zmrzliny to bude vypadat asi hodně podobně. Pokud budete mít na svatbě i zástup dětí, můžete se pustit i do odvážnějších variant, které ony určitě ocení a vyzkouší.

Jak se domluvit v místě konání svatby?

Na svatbě je jídlo a pití vždycky. Otázkou je, kdo bude tento servis na vaší svatbě zajišťovat? Restaurace v místě konání svatby? Objednaná cateringová společnost? Pokud nebudete zajišťovat občerstvení „na vlastní pěst“, tak se budete muset s některými z těchto dodavatelů domluvit, jak v případě zmrzliny postupovat. Mohou to zajistit pro vás, či mít ve stálé nabídce. Poté by se jim asi úplně nelíbilo, kdybyste si zmrzlinu zajistili po vlastní ose. Nevadí jim to? Pak můžete zajistit samostatný zmrzlinový catering, nebo postupovat náročnější, ale levnější cestou.

Místo se zmrzlinou je určitě také dobré nějak oddělit a připravit i tak, aby jej hosté mohli využívat i po setmění. Ideální je umístit do jeho okolí například žárovkový řetěz.

Jakou zmrzlinu na svatbu vybrat?

Půjčení mrazáku

Zmrzlina je vcelku jednoduchý produkt, který pro své uchování potřebuje jediné. Chlad. Ten buď zajistíte po domluvě na místě, nebo můžete využít specializovanou půjčovnu se zaměřením na gastro služby a mrazák si na akci jednoduše zapůjčit. Samozřejmě, nebude to vypadat tak hezky, jako když si objednáte krásný zmrzlinový stánek s obsluhou, ale vaše peněženka tento kompromis bezpečně ocení.

Nanuky, nebo kopečková zmrzlina?

Tuhle otázku si položte, pokud jste vybrali variantu, že si na svatbu zapůjčíte mrazicí box. Napěchovat ho zmrzlinou, nebo dovnitř naházet nanuky? Nanuky jsou pro vás určitě jednodušší, každý sáhne po tom, co mu chutná a bez jakékoli asistence si určitě poradí s konzumací. Oproti tomu kopečková zmrzlina na svatbu vyžaduje ještě kornoutky a náčiní, kterým si hosté budou zmrzlinu nabírat. To je samozřejmě o dost složitější.

Ať už se rozhodnete jakkoli, tak pokud se dá předpokládat, že v den konání vaší svatby bude více než 20 stupňů, hosté určitě ocení jakoukoli zmrzlinu. A vy také.