Žárovkový řetěz – Skvěle vypadá i skvěle svítí!

Někdy je světla moc, někdy naopak málo. Vybrat správě může být poměrně oříšek, vždy ale musíte vědět, co hledáte. Pokud chcete takové světlo, které bude příjemné na pohled, ozdobí daný prostor a zároveň poslouží, aby hosté i něco viděli, pak je žárovkový řetěz možná tou nejlepší volbou.

Je žárovkový řetěz to, co hledám?

Tuto otázku si budete muset zodpovědět především vy sami. Hlavní je, abyste znali předem prostor, kde budete chtít žárovkový řetěz umístit. Důležitým kritériem je i velikost a rozestup žárovek na samotném řetězu a především barva, jakou daný řetěz svítí. Pro útulnou atmosféru vždy doporučujeme zvolit odstín teplé bílé. Sice osvětlí trochu hůře, než studená bílá, ale Vaši hosté si nebudou připadat jako v kanceláři.

Žárovkové řetězy tak jsou především pro ty, kteří v daném místě nebudou mít jiný zdroj osvětlení a potřebují si „pomoct“ právě tímto dekorativním prvkem. Na druhou stranu, pokud se vám prostě a jen líbí, můžete je samozřejmě použít také.


Kam a jak ho umístit?

Umístění žárovkového řetězu by mělo mít svá specifika, aby vše perfektně vyniklo. Oproti standardním LED řetězům, které jsou obsaženy v našich základních sadách, mají žárovkové řetězy větší váhu a více se tak prověsí.

Ideální je proto umístění k pevné a snadno dostupné konstrukci, kde je můžete uchytit na mnoha místech. Takovým příkladem je například konstrukce stanu a její obvodová tyč. Jestli budou hosté například ve stanu jíst, tak jim žárovkový řetěz dodá perfektní světlo. Nestačí jim? Přidejte jim na stoly světelné láhve a možná budou spokojenější.

světelné láhve

Jak kombinovat žárovkový řetěz a další dekorace?

V případě, že pro výzdobu použijete nějaký žárovkový řetěz, promyslete, jak vedle něj umístit další světelné dekorace. Ty často nemají takovou intenzitu svícení a bylo by možné, že by jejich efekt mohl zaniknout. Vhodnou kombinací s žárovkovým řetězem tak může být použití RGB reflektoru, který prostor doplní o příjemné barevné odstíny světla.

žárovkový řetěz a RGB reflektor

Světelné řetězy, které intenzitou na žárovkové nemají, umístěte tam, kde budou vidět nejlépe, nebo budou vytvářet jen určité zátiší. To může být například „hvězdný strop“ stanu, či stodoly.

Kolik žárovkových řetězů objednat?

Světýlek není nikdy dost a fantazii se meze nekladou.  Pokud ale nevíte, jaký počet objednat, zaměřte se především na to, kam a jak každý žárovkový řetěz zapojíte. Zpravidla mají napájení z elektrické sítě a mohli byste tak řešit velké množství potřebných zásuvek. Naše žárovkové řetězy můžete spojit do jednoho a to až pět jednotlivých kusů. Usnadní vám to instalaci těchto prvků v místě svatby.