Kde koupit svatební boty?

Jak bude vypadat ženich, ale hlavně jak bude vypadat nevěsta? Tyto otázky budou určitě padat mezi hosty cestou na svatbu, a pokud ne přímo nahlas, tak ve své vlastní hlavě si tu otázku položí asi každý. Ženich to má při svatebních přípravách jednodušší. I když se jedná o výjimečný den, často mu postačí jeho běžný šatník, někdy i jen s pár úpravami. To nevěsta ve skříni pravděpodobně dlouhé bílé šaty, vhodné na svatbu nemá. A co určitě nemá, tak to jsou boty na svatbu. Bot nemá žádná žena nikdy dost. Víte ale, kde koupit svatební boty a na co si dát pozor?

Svatební boty pro ženicha

Ženicha si odbudeme jako prvního. Bude to jednodušší a rychlejší. Co se týče bot, ve kterých stráví první den manželství, tak tady to může být opravdu jednoduché. Společenskou obuv by měl mít každý muž, a pokud se hodí barevně ke zbytku oblečení na svatbu, mohou být tyto boty určitě použity. Je stále častější, že svatby jsou méně formální a není tak výjimkou vidět na svatbě tenisky. A to jak u ženicha, tak nevěsty.

Svatba je ale velký den, a jestli na ni chcete mít vzpomínku, můžete ji spojit s jiným celoživotním zážitkem. Sice to něco stojí, ale stojí to za to. Pořídit si na svatbu boty na míru vyžaduje začít s tímto procesem s dostatečným předstihem. Budete ale mít botu, která vám dokonale padne a pokaždé, když si ji znovu obujete, si na svatbu vzpomenete.  

Nabídka je ale dnes více, než dostatečná a tak se nebojte, že by bylo problém sehnat zrovna tento kus outfitu. V otázce, kde koupit svatební boty, se ale držte rad nevěsty. Vždycky.

Pánské svatební boty

Svatební boty pro nevěstu

Boty pro nevěstu už budou samozřejmě větší oříšek. Plánování toho, jak mají vypadat boty na svatbu, bude úzce spojeno s tím, jak budou vypadat šaty nevěsty. Což může být výhoda, ale i nevýhoda. V případě, že šaty budou dlouhé a zakryjí kotníky po celou dobu svatby, tak si nevěsta může dovolit být pragmatická a zaměřit se především na svoje pohodlí. Může, ale rozhodně nemusí! Může se také rozhodnout pro výběr bot čistě dle krásy.

Pokud tak udělá, tak hlavní, co ji bude zajímat je samozřejmě spojení designu s šaty. Barva bot, styl podpatku, styl zdobení, to vše bude muset promyslet, vyzkoušet a zkusit nakombinovat. Štěstí v neštěstí je i to, že výběr svatebních bot je opravdu velký, takže by si měla vybrat snad každá nevěsta.

Kde koupit svatební boty?

Pokud by se článek psal před rokem, byla by jasná odpověď v kamenném obchodě. Covid ale s chováním při nakupování dost zamával a tak je teď stále běžnější objednat boty online. Pro zákazníky, včetně nevěst, hraje i fakt, že většina velkých eshopů s modou už nabízí bezplatné vrácení zboží, takže se dá zkoušet jednoduše doma. Nakupování svatebních bot tak bude daleko více o vás

Pokud máte tu možnost, doporučujeme si objednat od daného páru bot vždy hned tři velikosti. První velikost je ta, která by měla být vaší obvyklou a pak jednu menší a jednu větší. Zboží může z online obchodů rychle mizet, a když byste se do bot zamilovala a nebyly by vám, mohlo by se stát, že už nebudou vůbec. A to nechcete. Pokud tedy přemýšlíte nad koupí svatební obovu online, tak doporučujeme navštívit srovnávače cen. Proč? Protože na nich najdete spoustu značek a spoustu výrobců, které se vám mohou líbit. Jeden takový srovnávač je například web Modio.cz.


Vyzkoušení bot a jejich pohodlnost

Zkoušku bot nepodceňujte ani v nejmenším. Strávíte v nich pravděpodobně celý den, což je u mnohých nevěst nejdelší čas, který kdy v podpatkách stráví. Zaměřte se tedy určitě na pohodlí a také zvažte, v jakém terénu se budete pohybovat. Úzký podpatek se bude snadno zapichovat například do mokré trávy a chůze se vám tak může zkomplikovat. Pokud i tak trváte na tom, že půjdete na jehlách, vyzkoušejte tento zlepšovák podpatku!

Rozhodně také doporučujeme boty před svatbou prošlápnout. A to jak nevěstě, tak ženichovi. Mějte také připraveny náplasti na nohy. V momentě, kdy by se vám měla rozedřít kůže na nohou, vám bude estetika podstatně více ukradená.

Dvoje boty na svatbu?

Absolvovat celou svatbu v jedněch botách? Jistě, klidně můžete. Ale musíte najisto vědět, že to opravdu zvládnete. Pokud budete mít například obřad v 11 hodin dopoledne a spát půjdete ve tři ráno, tak vás čeká 16 hodin v těchto botách. Jen si to představte.

Většina nevěst tak dnes na svatby volí dvojí obuv. Jednu, ve které si užijí obřad, následné gratulace, svatební hry kde jsou boty potřeba, focení a tak dále. A v momentě, kdy se atmosféra na svatbě uvolní, tak už mění za pohodlnější obutí. Nebuďte k sobě tak kruté. Udělte to taky!

dvoje boty na svatbu
[sc name="recenze"]