Není etiketa jako etiketa

Zpracovat pro Vás svatební tipy začínající na písmeno „E“ byl poměrně náročný. Hlavním tématem je ale bezesporu svatební etiketa. A to jak ta, která hovoří o společenském chování, stejně jako ta, kterou najdete na láhvi od vína.

Expo

Stejně jako každé jiné odvětví, tak i svatby mají vlastní expa a různé veletrhy. Většina z těchto veletrhů se odehrává v zimních měsících, mimo hlavní svatební sezonu, tudíž pokud na expo vyrazíte a něco Vám padne do oka, určitě stihnete tento prvek zakomponovat do své svatby. Na svatební veletrhy vyrazte ideálně s prázdným žaludkem. Vždy jsou spojeny i s vystavovateli z řad cukrářů a cateringu a ochutnávkám se určitě nevyhýbejte!

Na svatebním expu vždy narazíte na vše, co na svatbu budete potřebovat. Jak vypadají naše světelné dekorace si ale můžete prohlédnout i online 🙂

Svatební etiketa

Společenská událost většího významu, čímž bezpochyby svatba je, vyžaduje určitá pravidla společenského chování. Většina z vás pravděpodobně bude preferovat formální svatbu, ale i zde budete chtít, aby se vaši hosté drželi nějakých pravidel. Vše začíná již pozváním na svatbu, kde byste měli specifikovat v jakém stylu se svatba bude odehrávat a jaký dress code se od hostů očekává. Pokud vám dorazí hosté ve smokingu s motýlkem na svatbu, která bude v ležérním stylu, možná to nebude pro všechny zúčastněné komfortní. Co se týče pravidel stolování, zde asi není třeba dále nic vysvětlovat. Určitě by ale mělo platit, že etiketa nesmí stát v cestě dobré zábavě!

Etiketa na víno

Etiketa, ale trochu jiná! Většina novomanželů chce obdarovat své hosty nějakým dárkem na památku. Dříve to bývaly výslužky v podobě různého cukroví a většinou také rozebrání zbytků ze svatby. V posledních letech je ale stále populárnější láhev dobrého vína s vlastní etiketou. Ta může fungovat opravdu dobře, protože většina hostů po svatbě nemá na víno chuť a láhev si tak schová na později. Při jejím následném otevření si pak na vás určitě vzpomenou a vybaví si všechny hezké vzpomínky, které mají s uzavřením vašeho sňatku spojené.

Svatební tipy na písmeno E jsou těmito třemi tématy vyčerpané. Tedy z naší strany. Pokud by vás napadla další témata, budeme rádi, když nám napíšete!