F – Svatební fotokoutek, fotograf, figurky

Svatební tipy začínající na písmeno F budou určitě jedním z hlavních témat, které řeší každá nevěsta. A točí se kolem fotografie. Kdo zachytí okamžiky Vaší svatby? Jak připravit fotokoutek pro hosty a kam fotografie archivovat? Svatební fotograf je zkrátka jednou z klíčových postav každé svatby.

Svatební fotograf

Svatba vždy uteče hrozně rychle, minimálně novomanželům. Nekonečné přípravy, které u mnohých nevěst trvají i více než rok se projeví na jeden den a jednu noc. Program je nabitý, od rána pracují nervy a přejete si, ať vše dobře dopadne. Svatební fotograf má tu moc všechny tyto chvíle a emoce zachytit. Mít ze svatby skupinové a párové fotky je téměř povinnost, ale co Vás bude nejvíce bavit, jsou momentky z průběhu celého dne, od příprav, po večerní párty. Svatební fotograf bude někdo, kdo s Vámi stráví prakticky celý den, vybírejte si proto pečlivě. Fotograf musí mít nejen pěkné portfolio, ale musím Vám sednout i lidsky. Určitě tento bod nepodceňujte a podívejte se blíže, jak vybrat svatebního fotografa.

Fotokniha

Jak už bylo zmíněno, z vlastní svatby si odnesete nespočet fotek, které si určitě budete chtít uchovat. Fotokniha může mít dnes nejrůznější podoby a formy. Jednou z nich bude zcela jistě nějaká digitální fotokniha a druhá bude ta reálná, fyzická. Ta pro vás může být vyrobena v nejrůznějších provedeních a zde si určitě bez problému vyberete. Jednou z možností je pojmout fotoknihu jako zábavu pro hosty a požádat každého, aby se Vám v průběhu svatby vyfotil, fotografii do knihy nalepil a připsal krátký vzkaz. Určitě vás to potěší a hosty pobaví.

Svatební fotokoutek

Aby to hosté mohli udělat, je potřeba pro ně připravit svatební fotokoutek. Ten se dá řešit mnoha způsoby a především levnější a dražší cestou. Levnější varianta je vytvoření hlášek do fotokoutku a zapůjčení polaroidu, který ovšem vždy přitahuje pozornost. Byť to prakticky každý zná, tak i dospělého potěší vidět, jak jeho pořízená fotografie vystupuje z vytištěného papíru. Nemluvě o dětech. Tou dražší variantou je zapůjčení fotokoutku od profesionální firmy. V ceně je nejčastěji doprava na místo a obsluha fotokoutku. Máte tedy jasně definováno, na jakou dobu bude fotokoutek v provozu. Tato varianta je vhodná spíše na noční focení, protože díky profesionálním přístrojům a velkému blesku zkrátka můžete pořídit lepší fotografie.

Figurky na dort

Posledním tipem, který se do našeho seriálu dnes vejde, jsou figurky na dort. Svatební dort je velkým lákadlem a umístění figurek může být prvkem, jak jej oživit a personalizovat. Cukráři dnes dokážou vyrobit nádherné věci a kromě figurek Vám mohou na dort připravit i zpodobení věcí, které máte rádi. Kromě zmenšenin „vás dvou“ tak může na dortu stát třeba motorka, ležet vás pes, nebo cokoli dalšího vás napadne.