Svatební hra boty

Na svatbě by rozhodně neměla chybět pořádná zábava a to jak pro hosty, tak pro čerstvé novomanžele. Jednou z nejlepších je svatební hra „Boty“, která zaručeně pobaví všechny okolo. Kromě klasické verze se dá i otočit tak, že nehrají novomanželé, ale například rodiče, či svědci. O co tedy běží?

Po formálním obřadu většinou přichází dobré jídlo, dobré pití a měla by i dobrá zábava. V momentě, kdy se ledy na svatbě prolamují, přichází většinou čas her. Říká se, že v jednoduchosti je krása. A svatební hra „Boty“, opravdu jednoduchá je, ale taky hodně zábavná.

Jak se hrají boty?

Společné soužití přináší kromě štěstí také spory a rozdílné názory. V této hře se naplno ukáže, co si ten který z novomanželů myslí, a divili byste se, ale někdy to mohou být názory opravdu hodně rozdílné. Jak tedy hru hrát?

  1. Posaďte novomanžele zády k sobě, aby neviděli, jak ten druhý hlasuje
  2. Novomanželé si následně zují boty a jednu si společně vymění
  3. Připravte si pro ně zhruba 25-30 otázek a hra může začít.
  4. Začněte pokládat otázky pro novomanžele a bavte se

Hlavní princip hry je samozřejmě pobavení. Je proto dobré vynechat otázky, které mohou být pro novomanžele jakkoli nepříjemné a nesluší se, aby se o nich na svatbě hovořilo. Další důležitou částí je načasování a to, kdo hru bude moderovat.

Svatební hra boty v akci

Kdo má hru moderovat a kdy hru hrát?

Pokud má mít cokoli šanci na úspěch, musí to být ve správný čas a také v dobrém provedení. U „bot“ tomu není jinak. Ideální načasování samozřejmě neexistuje, ale doporučujeme hru hrát až poté, co se všichni trochu najedí a předtím, než se více napijí.

A kdo má hru řídit? Ideálně někdo, kdo buď má s moderováním zkušenosti, nebo je od přírody bavič. Pokud máte na svatbě DJ, tak ve většině případů mohou hru moderovat oni, pokud ale do hry vnesete osobní vztahy a zážitky, bude to zábavnější. Vhodnou variantou tedy mohou být například svědci, či rodiče.

Moderátor by měl určitě znát otázky předem a možná je nedávat v přesném pořadí. Pokud zkrátka vycítí, že je třeba nasadit konkrétní otázku po určité odpovědi, může tím efekt hry násobně zlepšit!

Vše mějte připraveno!

Stejně jako pro přípravu svatby samotné, i pro svatební hru boty platí, že vše musí být připraveno předem. Pokud nebudete mít připravené otázky pro novomanžele v dobrém pořadí a s určitou gradací, může být svatební hra boty jen vyplněním času. A to by byla určitě škoda.

S přípravou otázek je možné postupovat stejně, jako v jakékoli soutěžní hře. Na začátek to chce něco jednoduššího, na čem se pravděpodobně oba hráči shodnou. Poté můžete začít přidávat plyn. Dávkovat otázky, které mají buď nejednoznačnou odpověď, nebo budou pro daný pár lehce kontroverzní.

Ideální počet otázek samozřejmě neexistuje, nicméně jich nesmí být málo, ale ani moc. Hra by neměla trvat déle, než 15 minut, tudíž by vám mělo stačit zhruba 20 až 25 otázek.