Svatební agentura jako recept na úspěch?

První část našeho seriálu svatebních tipů nemůže začínat nijak jinak, než písmenkem A. Podíváme se dnes na čtyři oblasti, které právě na písmeno A začínají a dvě z nich, svatební agentura či asistentka, Vám mohou svatební plánování ulehčit natolik, že zbylé svatební tipy vás už nebudou dále zajímat. Je to ale to nejlepší pro Vaši svatbu?

Svatební Album

Svatební album můžete pojmout dvěma způsoby. Buď si do něj uložit své foto vzpomínky na svatební den, které vám pořídí profesionální fotograf, nebo můžete požádat své hosty, aby vám jej „naplnili“ už během svatebního dne. Jak na to? Není nic snazšího než si na svatbu zapůjčit polaroid, nebo dokonce fotokoutek. Ten pak stačí naplnit hláškami do fotokoutku a máte z velké části vyhráno! Díky tomu si budete moct ze svatby odnést již pěkně nadité svatební fotoalbum. Na fotkách vypadají mimochodem vždy skvěle všechna světýlka!

Svatební Agentura – svatba bez starostí?

Pokud přemýšlíte o tom, že si na plánování své svatby najmete profesionální agenturu, zpozorněte. Svatební agentura zná každý detail toho, jak má svatba probíhat, nic ji nezaskočí, nejsou překvapeni a z pohledu zvládnutí svatby jako „eventu“ budou velice přesní a důslední. Co je na tom špatně? Může zmizet váš osobní preferovaný styl. I když se s agenturou potkáte, nikdy nebude znát tak dobře vaše záliby, vaše přátele a drobné detaily, které by vám udělaly radost. Stejně tak je jasné, že pro svatební agenturu je každá zakázka jiná, ale přitom stejná. Pořád se jedná o svatbu, a čím více si agentura práci ulehčí, tím tučnější jí zbude zisk. A nebude malý. Pokud chcete „agenturní svatbu“, připravte si minimálně desítky, spíše až stovky tisíc korun.

Výhodou agentury může být, že má již k dispozici většinu svatebních dekorací a vy tak nemusíte žádné vyrábět. Méně častěji mají k dispozici slavobrány, ale zde si můžete vybrat 🙂

Asistentka

Druhou, méně finančně náročnou variantou při organizaci svatby může být svatební asistentka, či koordinátorka. Nejčastěji se jedná o dámy, které se koordinaci svateb věnují jako vedlejší činnosti. Narazíte ale i na „full-time“ profesionálky, které vám pomohou i v tom, jak vybrat ty nejlepší svatební dekorace. Pokud plánujete svatbu s opravdu velkým počtem hostů, pokud se budete mezi obřadem, obědem a zábavou složitě přesouvat, můžete asistentku doporučit. Ví, jak se na akci připravit, jaké budou padat dotazy, jak se lidé budou chovat a rozhodně ji to nerozhodí. Minimálně ne tolik, jako vás. A o to jde. Svatební asistentku můžete bez problému udělat i z některé ze svých kamarádek. Pozor ale na to, jak si bude moct užít vaši svatbu a aby to, hlavně v případě chyb, neovlivnilo vaše vztahy do budoucna.

Auto

Pokud plánujete na svatbu příjezd v nějakém speciálním vozidle, připravte se, že to bude oblast, kde se určitě bude chtít hodně zapojit váš nadcházející manžel. Výběr z luxusních limuzín, veteránů, ale i sportovních vozů je na českém trhu poměrně pestrý, ale většinou jde pouze o pár minut a tak může být tato položka poměrně „zbytečně“ nákladná. Nejčastěji jsou tedy tyto skvosty na čtyřech kolech poskytnuty z řad svatebních hostů, či přátel, což je určitě ta nejlepší varianta. Hlavně je nerozbít!

Určitě lze při svatebním plánování narazit i na další pojmy od písmene A, ale tyto jsou podle nás ty hlavní. Pokud přemýšlíte o profesionálech na koordinování svatby, určitě zvažte i negativní přínosy. Pokud Vám jde hlavně o skvělou atmosféru, jsme si jisti, že když si zapůjčíte naše světýlka, budete spokojeni.