Neony na svatbu – Budou k vidění na té vaší?

Jako v každém odvětí na světě, tak i u svateb je možné sledovat trendy, které postupně přichází a odcházejí. Jistě, na většině svateb uvidíte prvky, které se budou opakovat, a jen těžko si bez nich lze představit svatební výzdobu. Mezi takové prvky patří zejména květiny, bílé prvky nebo třeba nejrůznější svatební zvyky. Hitem poslední sezony, a zřejmě i té nastávající, ale jsou neony na svatbu. Vedle světýlek jde o další výrazný prvek, který pomůže proměnit noční hodiny svatební zábavy v kouzelné místo.

Co je možné čekat od neonových nápisů?

Každá dekorace by měla na svatbě dávat nějaký smysl a měla by samozřejmě ladit s celkovou atmosférou svatby. U neonů je proto nutné se zaměřit především na dvě věci.

Tou první je styl písma, kterým je neonový nápis vytvořen. Jen málokdo si nechá vytvořit vlastní neonový nápis na svou veselku na míru. Proto nejspíše budete muset vybírat z toho, jaké neony na svatbu má půjčovna k dispozici. Styl písma ale většinou kopíruje aktuální trendy.

Druhou věcí, která se u jednotlivých neonových nápisů na svatby může lišit, je jejich barevné provedení. Většina neonových nápisů je vyrobena již v konkrétní barvě světla a tak se může stát, že daná barva nebude ladit k ostatním dekoracím na vaší svatbě.

Náš tip: Vybírejte neony na svatbu podle velikosti, barvy a hlavně textu!

České, nebo anglické neony na svatbu?

I když dnes už umí většina hostů anglicky, či případně různým heslům rozumí prakticky každý, čeština má rozhodně svoje kouzlo. Jak už bylo zmíněno výše, pokud se nerozhodnete pro vytvoření vlastního nápisů na míru, budete se muset spokojit s nabídkou půjčoven neonových nápisů. Ta je naštěstí často bohatá a proto byste neměli mít problém sehnat nápisy jako „Láska“, „Novomanželé“, „Napořád“, nebo například „Better Together“,  či „All you need is Love“.

Zkrátka neměli byste mít problém vybrat si takový nápis, který vám bude něčím blízký!

Neon na svatbu LOVE

Kam neony umístit?

Umístění neonového nápisu na samotné svatbě je důležité předem pořádně promyslet. V potaz je třeba vzít dvě hlavní otázky. Kde nápis nejlépe vynikne? A kde se světelnému nápisu nic nestane? To jsou opravdu dvě klíčové otázky, na které je třeba nalézt odpověď.

V drtivé většině případů bude neonový nápis umístěn buďto na zdi, nebo případě zavěšen za ocelová lanka. Na svatbě jsou často k vidění také slavobrány, které ve večerních hodinách mohou převzít právě funkci nosičů svatebních neonových nápisů.

Vzhledem k tomu, že neonové nápisy jsou poměrně náchylné na poškození vlivem nárazu či pádu, určitě také doporučujeme jejich umístění tam, kam nedotančí rozverní tanečníci, případně kam nedoletí kytice při jejím hodu.

Už od začátku plánování svatby byste měli mít rozmyšleno, kam je umístíte a kdo bude mít na starosti manipulaci s nimi. Jejich poškození se vám totiž může značně prodražit, bez kauce si je zkrátka zapůjčit nemůžete.

Neonová výzdoba může mít výrazné barvy, proto je vhodné je kombinovat například i s něčím decentnějším. Takovou volbou mohou být třeba světelné láhve, které na stolech působí velice útulně!

Na co se zaměřit při výběru neonu?

Na závěr si dovolíme takové menší shrnutí. Neony na svatbu podle nás dnes prostě patří, a pokud se pro ně rozhodnete, určitě nebudete litovat. Vybírejte podle toho, co je Vám nejbližší a samozřejmě také podle ceny. Vámi vybraná půjčovna neonových nápisů by ale měla mít hlavně dobré reference!