Svatební trendy na rok 2023

S novým rokem přicházejí také nové svatební trendy. Jaké svatební šaty budou letos na vrcholu oblíbenosti, kdy je nejlepší uspořádat obřad a recepci, co by si měli hosté pamatovat ještě dlouho po obřadu a jaké aktivity letos nahradí klasické rozlučky se svobodou?

Nadýchané, bílé a výrazné aneb svatební trendy týkající se svatebních šatů

Každá nevěsta touží po tom, aby právě ona byla ve svůj svatební den středem pozornosti. Pokud vás letos čeká váš velký den, nemohli jste si vybrat lépe. Právě rok 2023 se totiž nese ve znamení svatebních šatů pro nevěsty, které nelze přehlédnout. Módní mola se začínají plnit extravagantními svatebními šaty, které obsahují buď třásně, peří nebo mašle. Ohromný důraz je kladen také na doplňky. Právě ty totiž dokážou nevěstin vzhled tím správným způsobem podtrhnout.

Svatební trendy týkající se svatebních šatů jsou letos nekompromisní – čím netradičnější a výraznější, tím lepší.

Šaty pro družičky? Neutrální barvy jsou nejoblíbenější variantou

Co se šatů pro družičky týče, nejčastější variantou zůstávají neutrální barvy, tedy barvy:

  • champagne,
  • slonová kost,
  • pudrová.
  • světle růžová.
  • světle béžová.

Svatební trendy pro letošní rok berou v potaz, že tyto odstíny totiž vypadají skvěle v kombinaci s tradičními bílými nevěstinými šaty.

Obřad a recepce a svatební trendy

Letos se potvrdí pravidlo, že staré tradice, které fungují, se opakovaně vracejí. Skvělou ukázkou tohoto jevu je návrat dopoledních obřadů a večerních oslav. Aby si totiž svatební den užili naplno jak novomanželé, tak i svatební hosté, nejpraktičtější je uspořádat svatební obřad dopoledne, a samotnou oslavu, na kterou pozvete své přátele i rodinu, až ve večerních hodinách. Tak si bude moci během odpoledne každý odpočinout a večer budou všichni plní energie.

Kombinaci dopoledního obřadu a večerní party si ve svůj svatební den zvolili také princezna Diana a princ Charles, ale také princ William a Kate.

Svatební dorty budou přepychové, luxusní a nepřehlédnutelné

Milujete nazdobené svatební dorty, které nelze přehlédnout a svatebčané na ně vzpomínají ještě dlouho po obřadu? To pak pro vás máme výbornou zprávu. Právě přepychové svatební dorty jsou zpět. Oblíbenou variantou je propojit vzhled svatebního dortu s nevěstinými šaty a vřele se doporučuje nešetřit na máslové náplni a polevě. Svatba je velikou životní událostí, takže v tento den může svůj jinak striktní jídelníček porušit každý a dopřát svým chuťovým pohárkům nezapomenutelný zážitek.

Svatební trend číslo jedna? Netradiční předsvatební veselky jsou na vzestupu

Rozlučky se svobodou pořádané v klubech a na diskotékách jsou letošní rok pasé. Místo toho jsou horkým kandidátem na svatební trend číslo jedna netradiční zážitky. Budoucí nevěsta tak může se svými družičkami strávit víkend na farmě, zúčastnit se kuchařského kurzu, najmout si soukromého fotografa, využít Polaroid nebo se třeba vydat na cyklovýlet. Budoucí ženich se může volbou své budoucí choti inspirovat, či se vydat zcela jiným směrem a se svými kamarády vyrazit třeba na vodu, zdolávat ferraty nebo se naučit míchat alkoholické nápoje.

Ulička k oltáři nemusí být rovná

Zajímavým svatebním trendem, po kterém touží stále více párů, je zakřivená ulička. Nejoblíbenější je mírné zakřivení do tvaru písmene S. Tento nepatrný detail je velmi elegantní a zejména na svatebních fotografiích nádherně vynikne.

Svatební trendy se každoročně proměňují a dávají tak příležitost vyniknout starým, oblíbeným, novým či zcela zapomenutým barvám, zvykům či chutím. Svatby v roce 2023 by měly být pompézní, nezapomenutelné, sladké a veselé.