Nejlepší termíny na svatbu v roce 2023

Svatební den je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších dnů v životě každého z nás. Zavázat se slibem partnerovi, kterého se srdce milujete a toužíte s ním strávit zbytek života, je romantické a samozřejmě si to zaslouží oslavit. Pojďme se společně podívat na ty nejlepší termíny na svatbu v roce 2023. Při jejich výběru hrají roli státní svátky, ale také uspořádání číslic či počasí. Tak které datum bude to vaše?

Nejlepší termíny na svatbu podle státních svátků

Prvním způsobem, jak vybrat nejlepší termíny na svatbu, jsou státní svátky. Díky nim si totiž hosté, ale i samotní novomanželé ušetří dovolenou. Jedná se tedy o velmi praktické řešení. Pokud se nebojíte pověr a přejete si květnovou svatbu, máte k tomu letos hned dva ideální termíny, protože oba květnové státní svátky vycházejí na pondělí. Proč si tedy neužít víkendovou svatbu? Podobná příležitost se naskytne také v červenci, stačí si v pátek 7. července vzít dovolenou a hned získáte 5 dní volna.

Ideální termíny na svatbu pro romantiky

Jste-li s partnerem romanticky založené duše, možná vás zláká možnost uspořádat únorovou svatbu. Konkrétně tedy svatbu valentýnskou. Nejlepší termíny na svatbu, pokud oba milujete Valentýn, jsou právě na svátek zamilovaných, těsně před či po něm.

Nejlepší termíny pro letní svatbu

Těšíte se na venkovní veselku, tudíž si nejlepší termíny na svatbu vybíráte podle počasí? Uspořádejte červnovou svatbu. Dny jsou totiž dlouhé, příroda rozkvetlá a k přípravě pokrmů na švédský stůl se dá využít čerstvé ovoce. Na výběr máte ze čtyř víkendů, ale k uspořádání svatby vybízí také první červnové úterý. Připadne totiž na 6. června a dvě šestky vedle sebe vypadají dobře.

Kdy uspořádat svatbu, když chcete využít hezkých číslic?

Pokud vás lákají nevšední data, ve kterých se vedle sebe nacházejí dvě stejné číslice, která všechny zaujmou, máte během roku hned 12 možností.

Ta první se nabízí hned na Nový rok a dobrá zpráva je, že hned 3. 3. vychází na pátek, stejně jako 5. 5. a 7. 7. 2023.

Nejlepší termíny na svatbu podle tradic, přísloví, pověr a mytologií

Při výběru data svatby se můžete řídit také tradicemi, příslovími, pověrami a mytologiemi. Podle římské mytologie je například nejlepší termín na svatbu v červnu. Právě šestý měsíc v roce je totiž zasvěcen bohyni manželství. Podle jednoho rčení je výhodné uspořádat svatbu v září, protože se říká: Když se v září vdáš, bohatství a štěstí zaručeno máš.

Zamilovaným je přáno také v říjnu, ovšem riskují, že jejich finanční situace nebude dobrá – „Svatba v říjnu, láska kvete, ale blahobyt uteče.“ V případě, že se chcete řídit hebrejskými zvyklostmi, uspořádejte svatbu 18. dne v měsíci.

Osmnáctka je totiž v hebrejštině považována za číslo života.

Co se týče dní, i o nich se toho spousta traduje. Říká se například, že svatba v pondělí přinese manželům bohatství, ovšem úterní svatba jim zaručí zdraví a středa je pro změnu nejvhodnější den na svatbu podle anglických tradicí. Při plánování svatby se dá orientovat také fázemi měsíce. Jestliže měsíc roste, bude růst také láska, zdraví i bohatství partnerů, a proto je nejvhodnější uspořádat svatbu v období od novoluní do úplňku.

Datum svatby podle numerologie

Dalším způsobem, jak najít ty nejlepší termíny na svatbu, je použití numerologie. Sečtením všech cifer v datu lze totiž získat jednociferné číslo, přičemž všechna čísla od jedničky do devítky mají v numerologii svůj význam. Zatímco jednička je zcela nevhodná, protože symbolizuje individualitu, dvojka znamená partnerství, trojka bohatství a čtyřka zaručuje šťastnou rodinu.

Metod, jak vybrat nejlepší termíny na svatbu, existuje celá řada. My vám ukázali několik způsobů, podle čeho si zvolit ten nejlepší den, ale rozhodnutí je na vás.