Levné svatební dekorace? Tyhle 4 zvládne každý

Svatbu většinou nepřipravujete přes noc a nejčastěji se novomanželé „berou“ 9 – 12 měsíců od zásnub. To je dostatek času si vše předem promyslet, připravit a také si téměř zadarmo vyrobit svatební dekorace, které vám navodí příjemnou atmosféru. Vzhledem k současným trendům jsme se rozhodli popsat ty nejjednodušší varianty, které zvládne opravdu každý a ukázat, že i levné svatební dekorace zútulní každou svatbu.


Dřevěná kolečka


Dřevěné kolečka jsou téměř povinným základem. Jen na málokteré svatební tabuli dnes chybí a můžete si je jednoduše vyrobit i vy. Ideální je březové dřevo, které svou bílou barvou svatební atmosféru navozuje automaticky, ale je také často hodně suché a neumaže hosty pryskyřicí. Pro jistotu je ale nechte pár dní vysušit na slunci. Pokud se rozhodnete si kolečka nařezat sami, doporučujeme namáhavější variantu s ruční pilou místo motorové. Řez je čistší ale také ne tak pravidelný a pokud nejste puntičkáři, tak vás potěší, že každé kolečko bude originální a jedinečné. Přípravu svatby si zároveň tímto můžete doplnit o zlepšení fyzičky 🙂

Tato kolečka se také mohou perfektně hodit k jedné z hlavních svatebních dekorací. Ke slavobráně.

Zavařovačky


Dalším časté svatební ozdoby jsou zavařovací sklenice. Pokud si dáte pozor, tak jich můžete sami za rok nasbírat dostatek, nebo můžete požádat o pomoc rodinu a známé. Zavařovačky stačí následně odmočit a zbavit etiket a použít jako vázičky pro menší svatební květinové dekorace. Po přidání provázků na jejich závity můžete snadno vyrobit závěsné vázičky, které vypadají perfektně na větvích stromů, ale i v interiéru.

Ti šikovnější z vás je mohou opatřit elektrickým rozvodem a doplnil o žárovky. Kdo nechce pokoušet štěstí, tak prostě sáhne po žárovkovém řetězu!

Levné svatební dekorace? Zlaté lahve od vína


První, na přípravu lehce náročnější, dekorace na svatbu, ale o to hezčí a zároveň vám i jejich příprava zpříjemní nejeden večer 🙂 Láhve od vína jsou jako dělané na delší květiny a také je skvělé, že každý vinař má láhve jinak vysoké, s jiným průměrem, tvarem a podobně. Pokud se rozhodnete láhve nalakovat, je nejprve potřeba je zbavit etiket, které jdou sundat obtížněji, než etikety zavařovaček. Následně je potřeba každou lahev poctivě očistit lihem, aby vám na nich barva držela. Po nalakování buď každou lahev obalte, nebo se smiřte s tím, že se na nich při převážení vytvoří patina. Svatební květiny v nich budou vypadat opravdu krásně.

Nevypijete tolik vína a nemáte případně ani rádi zlatou barvu? Dalším řešením jsou naše světelné láhve, které budou vypadat opravdu skvěle!

Konzervy

Konzervy pro psy a kompoty jsou zdaleka nejjednodušší dekorací na svatby, které můžete sehnat. Stačí je jen zkonzumovat, zbavit etiket a lepidla a použít. Nejčastěji jsou krásně stříbrné a není tak potřeba s nimi provádět žádné úpravy.

I s tímto základem se dá udělat krásná svatba a pokud se rozhodnete některé svatební dekorace vyrábět sami, zařadíte se mezi 75% všech svatebčanů, kteří to podle našeho průzkumu udělali. Budete mezi nimi?