Vystřelovací konfety na svatbu: Oblíbená dekorace nejen pro svatební obřad

Vystřelovací konfety na svatbu se stávají čím dál tím oblíbenějším doplňkem. Jedná se totiž o velmi efektní ozdobu, zajistí vám jistě nezapomenutelné vzpomínky na váš velký den. Konfety můžete využít zcela dle svých představ, jejich použití, tvar i barva totiž mohou být různé, záleží tak jen na vás, co si vyberete.

Konfety místo rýže

Velmi starou a oblíbenou tradicí je na svatbách házení rýže na nevěstu a ženicha. To však není příliš praktickým řešením. Malá zrníčka rýže se mohou dostat všude, budete je tedy vybírat z účesu, kytice i zpod šatů. Navíc vzhledem k obsahu škrobu může rýže zanechávat světlé skvrny na tmavém obleku ženicha. I když se tedy jedná o dávný zvyk, ne vždy je dobré se k němu uchýlit. Namísto toho můžete využít právě vystřelovací konfety na svatbu – oblíbená svatební dekorace prakticky u každé nevěsty. Díky tomu získáte jednoduché a okouzlující řešení, které vám celou událost zpestří a nemusíte se bát nepořádku a následného úklidu.

Vystřelovací konfety na svatbu

Vystřelování konfet se stalo alternativou pro házení rýže, symbolika tedy pořád zůstává zachována. Rýže má totiž značit plodnost, hází se tedy pro přání hodně dětí. Pro někoho však tato svatební tradice nemusí být příjemné, proto přišla alternativa v podobě konfet. Ty navíc slouží také jako zdobný prvek, díky tomu budou vaše svatební fotografie netradiční.

Vystřelovací konfety na svatbu jsou nejčastěji využívány v moment, kdy svatebčané odchází z obřadní síně. Výsledný efekt vám zajistí krásné vzpomínky, konfety jsou totiž opravdu působivé. To však neznamená, že je můžete použít pouze jednou, nebo pouze při odchodu z obřadu. Právě naopak, nemusíte s nimi vůbec šetřit. Použít je totiž můžete klidně také při přípitku nebo později večer při oslavě. Záleží jen na vás, kolik konfet pro vás bude dostatek.

Myslete však na to, že následně je potřeba vše důkladně uklidit. Jde to sice výrazně snadněji než úklid rýže, avšak pořád je to spousta malých kousků, které musíte posbírat.

Návod k použití

Použití konfet není vůbec složité, nemusíte se toho tedy bát. Vystřelení zvládnete i bez předchozí přípravy. Poté, co samotný tubus s konfetami vybalíte z obalu, najděte tu stranu, na které jsou na kanónu vyobrazeny šipky. Ty vám napoví, kterým směrem budete později otáčet. Jakmile otočíte ve směru šipek, z delší strany tubusu vylétnou jednotlivé konfety. Dostřel se může lišit podle jednotlivých velikostí, většinou se však pohybuje od pěti do deseti metrů. Čím větší kanón máte, tím větší dostřel (a více konfet) můžete očekávat.

Vystřelovací konfety by neměly chybět na žádné správné oslavě. Na trhu můžete najít opravdu různé barvy a druhy, jistě si proto vyberete přesně ty pravé pro své účely. Ať už chcete romantická červená srdíčka, nebo jemné stříbrné stužky, či něco úplně jiného.