Svatební zvyky nemohou chybět!

A jdeme do finále! Seriál našich tipů pro nadcházející nevěsty a ženichy došel až do svého konce. V posledním článku zjistíme, na jaké svatební zvyky určitě narazíte, kde koho posadit a co pro ně připravit za zábavu?

Svatební zvyky

Ať už pojmete vaši svatbu jakkoli, určitě na nějaké svatební zvyky narazíte. Ať chcete nebo ne. Svatba je totiž tradiční záležitostí, o tom není sporu. Od Vašich hostů, určitě uslyšíte, co na svatbě nesmí chybět a čemu byste se naopak měli vyhnout, ale nenechte si do toho příliš zasahovat! Jsou zvyky, které dnes už odstupují a nejsou pro mnohé novomanžele tak populární, jako si je například mohou pamatovat babičky a dědečkové ze svých svateb. Mezi ty nejtradičnější určitě patří rozbíjení talíře, přenášení nevěsty přes práh, společné krmení polévkou (někdy s děravou lžící) nebo únos nevěsty. Každému se líbí něco jiného a tak jsou svatby, kde uvidíte vše najednou, ale taky takové, kde neuvidíte nic z těchto tradičních zvyků.

Závoj

Svatební šaty jsou pro nevěstu naprosto zásadní téma a to na každé svatbě. Zde je zcela tradiční barvou bílá a šaty jsou často doplněny právě závojem, který nevěstě zakrývá obličej. Stejně jako některé výše uvedené zvyky, tak i závoje jsou na svatbách k vidění stále méně a objevují se především na velkých či královských svatbách, ale určitě je všichni znáte. Zakrytý obličej byl v minulosti určitým symbolem pro neposkvrněnost nevěsty, nebo pokud šlo o domluvený sňatek, tak ženich viděl poprvé svou nevěstu až u oltáře. Dnes už těžko představitelné.

Zábava na svatbě

Zábava ke svatbě patří a musí patřit. Nikdo nechce být na svatbě, na které je nuda a natož, aby to byla svatba vlastní. Dobré je, že zábavu tvoří především hosté a pokud pozvete své nejbližší, které máte opravdu rádi, určitě se budou dobře bavit i bez vaší pomoci. Pokud tomu budete chtít přece jenom pomoct, určitě můžete vyzkoušet různé svatební hry. Nezapomeňte také na nějaký dětský koutek, aby se zabavili i děti a rodiče si tak mohli vaší svatbu užít.

Na svatební tradice nezapomínejte! Ani pokud máte svatbu v roce 2022!

Zasedací pořádek

Zasedací pořád je něco, co asi obvykle u oslav neřešíte a uvidíte, že to může být náročné na sestavení. Většina hostů na svatbu přichází v páru, ale jsou samozřejmě i jednotlivci. Pokud budete připravovat zasedací pořádek, vždy se vám budou lépe kompletovat stoly, u kterých bude sedět sudý počet hostů. Zároveň ale musíte znát vztahy mezi jednotlivými hosty, abyste k sobě neposadili výbušnou směs jedinců, to určitě nechcete!