Svatební tombola a jiné tradice

Seriál svatebních tipů se pomalu chýlí ke konci a s písmenem T si představíme další body, které se točí kolem organizace svatby. Svatba s sebou přináší určité tradice a jednou z nich může být právě svatební tombola. Novějším prvkem pak naopak můžou být tenisky a také si ukážeme, že není tabule, jako tabule.

Svatební tombola

Jestli má svatební tombola nějaké specifikum oproti ostatním, běžným, tombolám, pak je to především nevýhodnost pro ty, kteří se do ní zapojí. Samozřejmě, ne vždy. Ale bývá to tak. Pokud například vyhrajete v běžné tombole, většinou už se jedná o nějakou zajímavou cenu, ale na svatbách to bývají především věci pro pobavení a často i harampádí, které novomanželé dali dohromady. Při koupi lístku do tomboly se tak jedná spíše o příspěvek novomanželům, než o příslib lákavých cen. Někdy jsou dokonce nejspokojenější ti, co nevyhráli nic.

Tipy na tipy

Svatebních tipů jsme pro vás přinesli už opravdu hodně, a pokud se chcete podívat, co vše to bylo, můžete. Hlavní tip by ale měl být ten, abyste si zjistili, jaký jste vlastně vy svatební typ. Chcete mít malou, nebo obří svatbu? Na klasickém místě, nebo v nějaké exotické destinaci? A jaký typ zábavy na svatbě zvolit? To určitě nepodceňte.

Svatební tabule

Trochu ve znamení předchozího odstavce se dá přistupovat i ke svatební tabuli. Běžně se dá očekávat, že se bude jednat o body občerstvení, které pro hosty připravíte, ale může se jedna také právě o běžné tabule. Černé, křídové. Nejčastěji. Ty na svatbách také často nechybí a dají se na ně napsat nejrůznější organizační pokyny, nebo například směrové ukazatele. Jejich místo je také často ve fotokoutku, kde je hosté následně zdobí svými vlastními popisky.

Svatby a tradice

O tom, že je svatba také tradiční událostí, nemůže být pochyb. Manželský svazek je s námi již dlouhou dobu a spojit tímto svazkem dva životy v jeden, je určitě tradiční krok. Jaké další tradice budete chtít do své svatby zahrnout, to necháme na vás. Únos nevěsty, její přenášení přes práh, rozbíjení talíře, konzumace polévky s děravou lžící. Je toho opravdu hodně. Jen se do toho nezamotejte.

Tenisky

Zcela netradiční věc, která si získává stále více prostoru na svatbách. Tenisky. A to jak na ženichovi, tak nevěstě, ale i svatebních hostech. Atmosféra dnes bývá na svatbách uvolněnější před lety a tak to, co si mnohé nevěsty pár let zpátky nedokázaly představit, je dnes naprosto běžné. Netrpí celý den v podpatcích, na které nejsou zvyklé. Některé nevěsty v nich absolvují obřad a poté si vezmou právě pohodlnější tenisky. Některé v nich absolvují už i obřad. A proč ne? Vždyť pohodlí a pohoda by měly být na svatbách na prvním místě.