Svatební placky | dokonalý detail pro váš velký den

Svatební placky patří mezi nejnovější svatební trendy. Jedná se o dokonalý detail, který má sílu pozvednou vaši svatbu na vyšší úroveň. Pojďme si svatební placky blíže přiblížit.

Co jsou svatební placky?

Svatební placky jsou odznaky, které se nosí na levé klopě obleku nebo na levé straně šatů místo myrty či dalších vývazků. Svatební placky jsou tedy moderní, zcela neokoukanou variací na ozdobení (označení) svatebčanů.

Jaké výhody mají svatební placky?

Svatební placky mají spoustu výhod. Oproti myrtě a dalším vývazkům nehrozí, že byste je zničili během přepravy, nebo bujarého svatebního veselí, ani že by po svatbě zvadli ještě před vylisováním a vy je místo uchování coby skvělé vzpomínky museli vyhodit.

Na svatební placky si přitom můžete dát jakýkoliv nápis, díky čemuž mohou usnadnit identifikaci svatebčanů a jejich rozsazení okolo stolu. Během svatební zábavy pak mohou pomoci navázat kontakty a vztahy mezi svatebčany, kteří se neznají. Na placky stačí napsat pouze jméno, zajímavost o každém jednom svatebčanovi, případně informaci o tom, z jaké strany svatebčan přichází. Stejně tak je možné svatební placky využít i na focení ve fotokoutku!

Jakou velikost mají svatební placky?

Svatební placky se vyrábí ve dvou velikostech – 25 mm a 37 mm. Velikost, kterou si vyberete, záleží čistě na vás a vašich preferencích.

Podle čeho vybrat velikost svatebních placek?

Abyste mohli vybrat ideální velikost svatebních placek, musíte si nejprve zodpovědět dvě otázky:

Má být svatební placka spíše nenápadným doplňkem, nebo bude mít důležitý informativní charakter?

Co na placce budete mít napsáno?

Malé placky se hodí spíše jako neutrální označení svatebčanů a jako drobná vzpomínka na vaši svatbu. Větší placky pak v pohodě převezmou také informativní charakter.

Určitě byste si měli rozmyslet, zdali na malou placku chcete psát jména svatebčanů, protože i když na svatbě nebudete mít starou babičku nebo dědečka, určitě se najde mnoho lidí slabších na zrak – i mezi mladšími hosty. Kromě toho, jak se zábava rozjede, schopnost čtení malých nápisů je s každou sklenkou stále horší.

Kdy a jakým způsobem se svatební placky rozdávají?

Možností je spousta a záleží pouze na vás a vaší kreativitě, případně i stylu vaší svatby. Pokud si necháte vyrobit neutrální placky, můžete je nabídnout volně k odběru například při vstupu do místnosti. V takovém případě se hodí místo s plackami vkusně vyzdobit květinami, případně použít skleněné nádoby, kde se bude barva placek pěkně vyjímat.

Další možností je klasické rozdání placky každém svatebčanovi zvlášť, například vašimi svědky. Tento způsob se hodí v případě, že máte různé druhy placek (a je na nich napsáno například jméno svatebčanů atd.).

Pakliže se placky odlišují, nejen podle jména, ale například i podle toho, zdali svatebčané pochází ze ženichovi či nevěstiny strany, můžete je rozdat i formou hry. Hravý způsob rozdání svatebních placek vám přitom může pomoci ještě v jedné ožehavé chvíli, kterou je doba před odjezdem na radnici. V tomto okamžiku se svatebčané ještě neznají a místo zábavy tak přebírá otěže rozpačité čekání. Hra s plackami pomůže prolomit ledy a hostům uchystat nezapomenutelný zážitek ještě předtím, než celá akce vůbec stačí začít.

Jestliže zvolíte neutrální nápis, například vaše jména a datum vaší svatby, můžete placky použít jako samotnou pozvánku (vstupenku) či jako doplněk k pozvánce na svatbu. Stačí ji vhodit do obálky a rozeslat podle seznamu svatebčanů. Fantazii během svateb se meze nekladou a placky budoucím novomanželům dávají další skvělý způsob, jak ze své svatby udělat zcela originální, nezapomenutelnou událost.

Na nic nečekejte a objednejte placky ještě dnes!