Svatební koláčky jsou vždy hit

Pokud je nějaké jídlo pro svatbu opravdu tradiční a typické, tak to jsou právě svatební koláčky. Malé sladké jednohubky, kterých se dá sníst nepřeberné množství a které se jinde než na svatbách nepodávají. To je lákadlo ne? Ale svatební kytice rozhodně pozadu nezůstává.

Svatební koláčky

Pokud pojedete na svatbu jako host a budou mezi vámi na cestě jedlíci, určitě někdo z nich řekne, že je zvědavý, jaké svatební koláčky budou pro hosty připraveny. Pro někoho je to otázka života a smrti a zkrátka svatbu bez koláčků si neumí představit. Dnes už se postupně stává, že tyto tradiční sladkosti jsou vytlačovány moderními prvky, ale ne vždy tomu tak je. Vést spory o tom, s jakou příchutí jsou koláčky nejlepší, asi nemá smysl. To si musí každý rozhodnout sám. Ty, kteří je milují, určitě potěší, že je to často také hlavní bod svatební výslužky, kterou si hosté domů na památku odnesou. Jestli ještě váháte, jaké svatební cukroví zvolit, nezapomeňte na koláčky!

Svatební kytice

Pro nevěstu je asi nejtěžší vybrat si ty nejlepší svatební šaty. To je bez debat. Ale svatební kytice je na výběr také velice náročná a je to, v rámci obřadu, jeden z hlavních prvků, kterých si u nevěsty všimnete. Svatební kytice je většinou vázána ve stylu svatby, takže dnes se jedná nejčastěji o luční květiny a kytice v méně výrazných barvách, ale samozřejmě najdete i pravé opaky. Další úkol, který musí svatební kytice splnit, je její let způsobený házením kytice. Určitě to znáte, kdo chytí svatební kytici, do roka se vdá. Údajně.

Košile

Svatby dnes bývají podstatně uvolněnější a méně formální, než tomu bylo před pár lety. Proto už je poměrně běžné, že muži se obřadu účastní bez klasického obleku, což zejména v hlavní svatební sezoně, v létě, určitě ocení. Košile je na svatbu ideální, nejlépe pak košile na míru. Na obřad můžete mít zapnuty všechny knoflíky, včetně těch na rukávech, ale při večerní zábavě je můžete lehce rozepnout a dát průchod zábavě bez omezení pohybu. Košili určitě také vynosíte častěji i v běžném životě a můžete si pak díky ní na svatbu vždycky vzpomenout.

Kniha hostů

Svatební kniha hostů může mít nejrůznější podoby. Buď Vám do ní hosté mohou vpisovat jejich vzkazy vám, coby čerstvým novomanželům, nebo ji můžete umístit do fotokoutku s polaroidem. V takovém případě Vám ke vzkazům přibudou ještě snímky vašich přátel, na kterých možná budete často i vy. Pokud o této variantě přemýšlíte, určitě se pro ni rozhodněte. Momentky s přáteli ze svatby vám vždy přinesou hezké vzpomínky.