Svatební jmenovky a další body od J

Na svatbě je vždy spousta známých, ale i neznámých tváří. A to jak pro budoucí novomanžele, tak pro ostatní svatebčany. Jak to udělat, aby každý věděl, kdo je kdo, alespoň podle jména? Ano, nejsnazší jsou samozřejmě svatební jmenovky!

Svatební jmenovky

Svatební jmenovky se nijak zvlášť neliší od jakýchkoli jiných jmenovek. Nesou na sobě vcelku jednoduchou informaci a tou je většinou pouze křestní jméno daného hosta. Jmenovky mohou být vyrobeny buď z klasického papíru, nebo na svatbu se hodí malá dřevěná kolečka, či srdíčka. Jmenovky můžete předat hostům buď při příchodu na svatbu, nebo je rozmístit na stoly tak, aby hosté pochopili, kde mají určené místo k sezení.

Nejdůležitější budou samozřejmě jména novomanželů. Ty můžete na svatbě znázornit i obřími světelnými písmeny.

Jídlo

O jídle na svatbě bylo napsáno všude hodně, i u nás. Ale důraz na jídlo klademe stále a na tom se nikdy nic nezmění. Každá párty, oslava a svatba zkrátka částečně stojí na tom, co při ní jíte a zda hostům chutná. Proto tento bod rozhodně nezanedbejte. A i když je samozřejmě plýtvání jídlem obrovský problém, na svatbě vždy radši mějte jídla více, než méně. Není nic horšího než hladový host.

Jednohubky

Jednohubky jsou ideálním jídlem na svatbu. V jedné ruce skleničku, druhou rukou můžete bez problému konzumovat tyto malé pochoutky. Dejte si pouze pozor, kdy jednohubky hostům nabídnete. Pokud budou volně k dispozici již před samotným obřadem, mohou zmizet rychleji, než se vůbec rozhlédnete.

Jubilea

Svatební jubilea, výročí, vám budou každý další rok připomínat den, kdy se vaše svatba odehrávala. Jsou různě pojmenována a prvních deset let se slaví prakticky každý rok, následně už většinou pouze na pětiletky či desetiletky. Doufáme, že to hodně z Vás dotáhne až na tu nejvýznamnější!