Svatební dort a další tipy od D

Čtvrté písmeno abecedy přináší čtyři stěžejní body pro každou svatbu. Minimálně na tři z nich narazíte na (téměř) každé svatbě a čtvrtá, bonusová, Vám může pomoct s plánováním svatby samotné. Nejvíce ze všeho Vám ale budeme závidět právě svatební dort!

Svatební dort

Svatební dort. Co dodat? Ten zkrátka nemůže chybět na žádné svatbě. Krájení svatebního dortu novomanželi na svatbě často rozděluje den na dvě samostatné kapitoly. Formální a neformální. Když ženich s nevěstou absolvují obřad, gratulace, focení, společný oběd a podobně, tak už se často čeká hlavně na krájení dortu. Po této chvíli emoce často opadnou, nálada se uvolní a poté, co všichni svatebčané spořádají svůj kousek dortu, často začíná „volná zábava“. Díky zručným cukrářům můžete pro své hosty připravit nejen výtečný dezert, ale také pastvu pro oči.

Možností, jak připravit svatební dort je nepřeberné množství a tuto část příprav si určitě velmi užijete. Přináší totiž množství ochutnávek! Pokud Vám svatební dort na místo oslav nedoručí přímo Vámi vybraný cukrář, tak se naopak zapotíte při jeho převozu a určitě doporučujeme být co nejvíce opatrní při jakékoli manipulaci s dortem. Není výjimkou, že se musí servírovat ve značně jiném tvaru a formě, než si novomanželé představovali.

Diář

Svatební diář Vám může pomoct s přípravami svatby, ale také zaznamenat různé postřehy a nápady, které Vám následně mohou osvěžit vzpomínky, nebo posloužit jako určitý návod pro další novomanžele, se kterými se znáte. Svatební deník má ale svá pravidla, stejně jako jakýkoli jiný zápisník. Musíte na to mít povahu. Pokud víte, že jste v životě měli více diářů a zápisníků, než kolik poznámek jste do nich zaznamenali, nečekejte zázraky. To zkrátka nejde. Pokud ale disciplínu při zapisování údajů a průběhu plánování máte, určitě Vám doporučujeme si nějakou formu svatebního deníku pořídit. Ať už papírovou, nebo online.

Svatební dary

Tato část bude zajímat daleko více svatební hosty, než novomanžele. I když, možná i naopak! V minulosti bývala svatba jakýmsi začátkem nového soužití dvou lidí a hosté dávali svatební dary takové, aby přinesli užitek do života novomanželů. To už dnes často tolik neplatí, a proto jsou nejčastější formou svatebních darů více, či méně, nadité obálky. Novomanželé díky finančním darům mají možnost uhradit buď náklady, které jsou se svatbou spojené, nebo je využít tak, jak nejlépe uznají sami za vhodné. Pokud skutečně trváte na hmotném daru, určitě si buďte jisti, že jej novomanželé vážně ocení. Dlouhé měsíce připravovali jednodenní událost a je fér je za jejich přípravy ocenit.

Dekorace na svatbu

Svatební dekorace jsou tím, co vytváří atmosféru na Vaší svatbě. Můžete mít sebelepší jídlo, kapelu a zábavu, ale pokud nebudete mít krásné místo a navíc s pěknou výzdobou, bude dojem vždy poloviční. Dekorace na svatbu můžete navíc shánět s dlouhým předstihem a následně je například použít i ve své domácnosti. Stejně tak můžete využít i služeb nejrůznějších půjčoven svatebních dekorací, pokud se jedná vyloženě o výzdobu určenou pro svatbu. Za nás zcela jednoznačně doporučujeme sami sebe! Světelné dekorace by zkrátka neměly chybět na žádné svatbě.