Svatby v roce 2020 – jste připraveni?

I když se může zdát, že kalendářní rok nemá na přípravy svateb žádný vliv, může být i opak pravdou. S novým rokem vždy přicházejí nové trendy a vrací se ty už dávno zapomenuté. Především je ale každý rok jiný tím, jak vychází prodloužené víkendy a pokud vám záleží na tom, jaké ponese vaše svatba datum, tak pro vás může být rok 2020 ideální.

20.2.2020

Třetí čtvrtek v únoru rozhodně nebývá žhavým kandidátem na svatební termín roku, letos tomu ale tak skutečně je. Datum, které vychází na tento den je právě 20.2.2020 a i přes fakt, že únor je chladným měsícem, očekává se letos v tento den značně nadprůměrný počet svateb. Zajímavý termín může přijít, díky přestupnému roku, i o pár dní později a to sice v sobotu, 29. února. Stejný den mohou využít i ženy k tomu, aby požádaly muže o ruku. Podle různých pověr a tradic, by právě tento den měl dát ženám toužícím po svatbě příležitost, aby se vyslovily. Svatba v roce 2020 bude tedy často o dvacátých dnech v kalendáři, o tom není pochyb.

Svatba 2020 = udržitelná svatba?

Jedno z hlavních témat ve společnosti v roce 2019 bude určitě přítomné i v roce 2020 a očekává se, že svateb, kde skromnost a udržitelnost bude hrát hlavní roli, bude letos více. Pár posledních let na většině svateb hraje prim uvolněnost a přírodní materiály, boho styl a všeobecně jednoduché vzory a dekorace a proto by neměl být problém najít i elegantní a zároveň udržitelné způsoby, jak si svatbu užít.

20. léta zpět na scéně

20. léta. Zní vám to povědomě? Zásadní období dvacátého století nás nepřekvapivě čeká i o sto let později a bude zajímavé sledovat, jestli módní trendy přinesou zpět některé prvky z tohoto velice slavného období. Špičky na cigarety budou mnohdy nahrazeny těmi elektrickými, klobouky a ozdoby vlasů ale zůstávají otázkou. 20. léta ale bezpochyby byla symbolem elegance a důraz byl kladen i na společenskou etiketu, a tak není určitě od věci se touto dobou při přípravách svatby inspirovat.

Výročí svatby

Už máte svatbu za sebou a čeká Vás v letošním roce další výročí Vaší svatby? A víte, jaké to bude? Připravili jsme seznam všech výročí svatby a jejich jmen!