Svatba 2022 – Co vás čeká a nemine?

Každý rok s sebou přináší spousty otázek, na které budeme znát odpovědi zase až o 365 dnů později a rok 2022 nebude výjimkou. Pokud jste se rozhodli, že si právě v roce 2022 řeknete své „ano“, určitě vás bude zajímat, jaké svatební trendy je možné v letošním roce očekávat, jaký rozpočet si na svatbu připravit a jaký termín pro vaši svatbu zvolit. Samozřejmě si také všichni přejeme, aby už žádná svatba v roce 2022 nebyla ovlivněna covidem!

Covid a nařízení vlády

Tu nejméně příjemnou část si odbudeme hned v úvodu. Je jasné, že covid tu s námi bude i v roce 2022 a půjde tak o třetí rok, kdy může ovlivnit dění v celé společnosti, ale také na svatbách. Oproti předchozím dvěma rokům, kdy svatby ovlivnil opravdu hodně (více info o roce 2021 a 2020) by snad bylo možné už v letošním roce očekávat lepší průběh. Doufáme v to hlavně díky vyšší proočkovanosti a promořenosti ve společnosti. I tak je ale zřejmé, že nějaká svatební nařízení se budou vztahovat i na svatby a je proto dobré je sledovat!

Jako dodatelé jsme připraveni!

Situace kolem covidu samozřejmě není jednoduchá a může se velice rychle měnit. My si to samozřejmě uvědomujeme a proto, stejně jako v předchozích letech, garantujeme vždy 100% vrácení peněz, pokud budete muset svoji svatbu zrušit či přesunout vlivem vládních opatření. Pokud byste svou rezervaci u nás zrušili více než měsíc před svatbou, nebudeme se vás na důvody ptát vůbec. To platí jak pro Světýlkov, tak pro Písmenkov, Slavobránov i VRÁMU.CZ.  

Trendy na rok 2022 – stodoly, venkovní svatby

Co je tedy možné očekávat od svateb v dalším roce? To samozřejmě záleží na každém z vás! V první řadě bude záležet na tom, jak dva roky v pandemii změnili váš život. Některým izolace protřídila kamarády a známé, které na svatbu pozvou a budou tak preferovat menší a klidnější svatbu. Někdo jiný naopak může chtít zažít zase velkou párty a pozvat na svatbu co nejvíce hostů! Ať se rozhodnete jakkoli, trendy vidíme stále následující.

Svatby ve stodole

První volbou většiny novomanželů nejspíš i v roce 2022 zůstanou svatby v příjemném a uvolněném prostředí. Stodoly a statky tak budou hrát jednoznačně prim. Zájem je takový, že si troufáme tvrdit, že kdo z novomanželů nemá zamluvené své vysněné svatební místo do poloviny ledna, bude muset hledat něco jiného!

svatba ve stodole
Světýlka svatbu ve stodole mohou rozzářit dokonale!

Letní venkovní svatby

Nic se nezmění ani na tom, že nejvíce svateb bude opět v letních měsících. Tento trend je zcela pochopitelný a díky covidové situaci je ještě umocněn, protože se zatím dvakrát potvrdil trend, že během letních měsíců jsou počty nakažených nižší, než ve zbytku roku. Pokud máte svatbu v létě, nezapomeňte si také v dostatečném předstihu rezervovat svatebního fotografa.

Svatby v týdnu

Před třemi lety velice vzácný jev, nyní ale realita. Vzhledem k tomu, že za poslední dva roky celkem 20 000 párů odložilo své svatby, je zájem o svatební místa opravdu velký. Charakteristika pro termín „Svatba 2022“ tak může právě být i všední den. Má to samozřejmě své nevýhody, ale značnou výhodou může být i lepší cena za svatbu ve všední den.

Rozpočet na svatbu v roce 2022

Covidu si všiml určitě každý a jinak to nebude pravděpodobně ani se zdražováním. Zdražováním všeho. Druhá polovina roku 2021 se nesla ve znamení zvyšování cen energií, nemovitostí, výrobních služeb a zkrátka všeho. To se samozřejmě projeví i zvýšením cen dodavatelů svatebních služeb a měli byste na to pamatovat už při sestavování vašeho svatebního rozpočtu.

Jaké navýšení rozpočtu to pro novomanžele bude představovat? Dle našich odhadů se svatba prodraží v příštím roce minimálně o 10 000 Kč, samozřejmě ale záleží na tom, jakou svatbu si uspořádáte. Přestože průměrná svatba podle nás neexistuje, je potřeba z něčeho vycházet.

Pozor: Hlavně v dnešní době, si hodně lidí možná i na savatbu půjčí. Určitě tuto variantu dobře zvažte, než se do ni pustíte. Protože spoustu „výhodných“ půjčkem vám mohou do začátku manželství přínést velké trable. U půjček si všímejte mimo jiné i výši RPSN, která je u rychlých půjček často přemrštěná.

Svatba 2022 a termíny

Nemáte ještě vybraný konkrétní den pro Vaši svatbu? Máme pro vás připraveny data, která by se vám mohla líbit.

Jednoznačně nejzajímavější datum pro svatbu v roce 2022 bude hned zkraje roku a to 22.02.2022. Pokud se vám číslo líbí, neměl by být takový problém mít v tento den svatbu. Jde totiž o úterý a v únoru navíc bývá svateb opravdu málo!

Květnové svátky letos novomanželům moc do karet nehrají, připadají totiž na neděli. Klasicky oblíbené datum 7.7. letos připadá na čtvrtek. Pokud ale chcete mít na svatbě hodně hostů, doporučujeme se začátku července spíše vyhnout. Jde o nejčastější termín v roce, kdy lidé odjíždějí na dovolenou. Kdo by chtěl mít svatbu v pátek a to ideálně i ve státní svátek, aby měl prodloužený víkend, musí si počkat až do října. Výročí dne vzniku samostatného československého státu totiž v roce 2022 připadá právě na pátek.