Jak na svatební oznámení?

I když žijeme stále více online a většina vašich hostů bude vědět o vaší svatbě s dostatečným předstihem, tak tištěným pozvánkám na svatbu se vyhýbá málokdo. Svatební oznámení je také důležitým vodítkem pro hosty k tomu, aby získali hlavní informace o vaší svatbě a čím přesněji jim informace na pozvánkách sdělíte, tím spíš budou Vaši hosté samostatní.

Svatební oznámení vs. pozvánka na svatbu

Svatební oznámení a pozvánka na svatbu mohou sice být dvě rozdílné věci, ale spíše tomu tak bylo v minulosti než v dnešních dnech. Oznámení často jen sdělovalo danou skutečnost o tom, že dva lidé uzavírají manželský svazek, ale dnes je nejčastěji oznámení zároveň i pozvánkou na svatbu a ti, kdo ji od vás obdrží, jsou tak na svatbu automaticky zváni. Zvažte tedy komu ji odesíláte. 🙂

Kdy je odeslat?

Příprava svatby je časově poměrně náročná událost a většinou je pravidlem, že všechny, koho chcete na svatbu pozvat, informujete ještě dříve, než reálnou pozvánku na svatbu obdrží. Fyzické pozvánky na svatbu je ideální odesílat zhruba osm až šest týdnů před svatbou a i když se to může zdát jako formalita, tak se jí nevyhýbejte. Pozvánka je pro mnohé také památkou na váš den. Pokud ale budete mít třeba svatbu u moře, může se vás týkat i svatební oznámení až po svatbě

Co musí obsahovat?

Striktně daná forma svatebního oznámení nebo pozvánek určitě není dána, ale měla by obsahovat co nejpřesnější informace o místu konání svatby, datu a především o čase, kdy mají svatební hosté dorazit a od kolika hodin začíná svatební program. Doporučujeme také předat informace o požadovaném stylu oblečení, případně požádat hosty, aby vás informovali ohledně jejich účasti na svatbě.

Kdo tedy dorazí?

Zkušenost praví, že i když hosty požádáte o potvrzení jejich přítomnosti na svatbě, ne všichni to také splní. Proto doporučujeme zhruba 14 dní před svatbou se všech hostů zeptat jestli skutečně dorazí a případně kdo bude jejich doprovodem, abyste mohli potvrdit finální počet hostů, ať už z důvodu velikosti hostiny, počtu míst k sezení, či ubytování.