5 tipů na dar pro novomanžele

Návštěva svatby je pro většinu hostů radostnou událostí a jsou rádi, že můžou strávit den plný zábavy a přátel při této životní události. Stejně jako před Vánoci či narozeninami, ale může některé hosty napadnout otázka, jakým darem udělat novomanželům radost a ideálně ještě tak, aby si na vás i dlouho po svatbě vzpomněli. Dar pro novomanžele určitě nebude tím hlavním, na co budou následně vzpomínat, ale i tak můžete potěšit a pobavit, nebo také přesně obráceně. Níže jsme pro vás připravili 5 tipů, které vám určitě pomohou.

Kuchyňské roboty, domácí pekárny, přikrývky

Připadají vám tyto dary pro novomanžele jako dost riskantní a možná i nevhodné? Většině novomanželů také. Tyto velice populární dary z dob minulých, kdy se při uzavírání sňatku většinou zakládala společně i rodina a společné bydlení, mohou dnes být spíše přítěží. Pokud máte v plánu novomanželům darovat něco konkrétního, určitě se s nimi nejprve poraďte o tom, jaké mají o dané věci potřeby, případně to radši vyřešte nějakou poukázkou. Pokud se jim totiž váš dar nebude líbit, mohou v budoucnu při návštěvách nastat trapné situace s otázkami, kam se ten skvělý dar od vás poděl.

Obálky = #1 dar pro novomanžele

Nejčastější forma, jak obdarovat novomanžele, má kořeny u babiček a dědečků. Obálka s penězi je i na svatbách evergreenem a je to vcelku pochopitelné. Pokud už svatbu máte za sebou, víte, že to dokáže být nákladná záležitost a proto právě peníze v obálce rozhodně potěší. Pokud ale chcete být originální i v tomto případě, můžete se snadno odlišit tím, že darujete například peníze v cizí měně a přimějte tak novomanžele k cestování, případně lze darovat také různé poukázky z benefitních programů zaměřených na kulturu a podobně. Zajímavou alternativou jsou také Bitcoiny, či jiné virtuální měny, které zároveň i pobaví a pokud se těmto měnám bude dařit, může se váš dar značně rozmnožit.

Balení dárku

Na českých svatbách bývá nepsaným pravidlem, že novomanželé si svatební dary rozbalují až následně v soukromí. Je to určitě lepší pro všechny strany, protože si nemusejí dávat pozor na reakce spojené s rozbalováním dárků a stejně tak je to příjemné i pro hosty, protože ne každý může darovat něco fantastického či velkolepého. Náš první typ byl spojen s kuchyňskými spotřebiči, které většinu novomanželů vyděsí. Pokud ale použijete krabici právě z takového výrobku a následně do ní schováte něco „lepšího“, určitě si budou čerství manželé váš dárek dlouho pamatovat

Zážitky

Štěstí si za peníze nekoupíte, ale zážitky můžete a při nich můžete právě štěstí zažít. Pokud plánujete darovat jeden společný zážitek pro oba novomanžele, buďte si jisti, že je to opravdu jejich společný sen. Pokud jim darujete seskok padákem a jeden z nich má panickou hrůzu z letadel, či výšek, asi je tím celkově úplně nepotěšíte. Zážitky nejčastěji darují blízcí přátelé, kteří vás dobře znají, a proto si myslíme, že není problém darovat zážitek pouze pro jednoho z manželského páru, partner to určitě pochopí.

Společné dary

Skupinové dary jsou v lecčem podobné zmíněným spotřebičům, či vybavení. Vždy si buďte stoprocentně jistí, že novomanželé skutečně něco takového chtějí a buďto jim takový dar skutečně pomůže, nebo udělá nefalšovanou radost. Nákladnější dary lze tedy vyřešit právě tím, že se jako skupina kamarádů společně domluvíte a finančně náročnější dar novomanželům dopřejete. I tak ale nezapomeňte na nějakou drobnost, kterou novomanželům uděláte radost. Světýlkov doporučuje například ponožky „V páru“, které jsou spojeny silným poutem, stejně jako čerství novomanželé.