Výročí svatby – víte, po kolika letech jakou oslavíte?

Po narozeninách a svátcích je právě datum svatby dalším důležitým dnem v kalendáři, který si budete pamatovat na celý život. Výročí svatby jsou krásnou příležitostí pro vzpomínání na všechno dobré, ale i zlé, co jste spolu zažili. Znáte ale jména jednotlivých výročí svatby a po kolika letech se dočkáte například perlové svatby?

Bavlněná svatba

První rok manželství uteče jako voda a svazek je v tu dobu ještě čerstvý a to hlavní vás v životě teprve čeká. Možná i právě proto po prvním roce manželství oslavíte bavlněnou svatbu. Ve vztahu by vás nemělo nic trápit a vše má být jemné a hezké.

Papírová svatba

Papírová a po druhém roce? Ano, je tomu skutečně tak. Papírově jste spolu sice už dva roky, ale výročí svatby s touto symbolikou připadá na den dva roky po obřadu.

Kožená svatba

Třetí rok po svatbě spolu oslavíte svatbu koženou. Symboliku tohoto materiálu se nám nepodařilo vypátrat, ale snad z toho nebudete kožení 🙂

Cínová svatba

Výročí svatby po deseti letech je cínovou svatbou. Vzpomenete si, co jste dělali před deseti lety a co jste si mysleli, že za 10 let s vámi bude?

Porcelánová svatba

Proslýchá se, že po dvaceti letech bylo dříve potřeba vyměnit svatební porcelán, nevíme, jestli dnes je to spíše dříve, nebo později, ale toto výročí vás čeká po dvaceti letech společného soužití.

Stříbrná svatba

25 let, čtvrt století. Tolik času musí uplynout, abyste oslavili svatbu, která je jako první pojmenována po vzácných kovech.

Zlatá svatba

Pokud se vám podaří oslavit stříbrnou svatbu podruhé, tak už společně trávíte padesát let a jedná se o svatbu zlatou.

Platinová svatba

70 let spolu. Láska na celý život. Pokud ji třeba právě vy slavíte, upřímně vám gratulujeme!

Upřímně Vám všem přejeme hodně štěstí, abyste mohli oslavit co nejvíce výročí svatby! Pokud ji teprve plánujte, udělejte ji nezapomenutelnou!

3 odpovědi na “Výročí svatby – víte, po kolika letech jakou oslavíte?”

Komentáře jsou uzavřeny.